Öğrenciler İçin Küçük İş Fikirleri

0
175
Öğrenciler İçin Küçük İş Fikirleri

Kendi işinizi kurun! Hayattaki en önemli aşama ergenlik dönemidir. 13 ila 18 yıl arasında, gerçek hedefler ve öncelikler oluşturuluyor. Bu hedefler doğrultusunda geleceğimiz şekilleniyor. Çoğu gencimiz okumanın yanı sıra farklı küçük atılımlar da gerçekleştirmek istiyor. Bu yazıda, genç öğrencilerimiz için umut verici iş fikirleri sunacağız.

Birinci iş fikri: Şirket ya da okul kıyafet tasarımı
Okul yada şirket kıyafet tasarımı yapmak size güzel bir gelir getirebilir. Tasarım becerileriniz varsa ve kendinize yaratıcı bir kişi olarak düşünürseniz, şirket yönetimini oluşturma konusunda okul yönetimiyle görüşmeye çalışın.

Her şeyden önce, tüzüğün bu tür olaylara izin verip vermediğini öğrenin. Öğretmenlerinize satış formunu sorun. İdare ile birlikte okulunuzun amblemini düşünün veya mevcut olanı kullanın.

Sembolleri belirledikten sonra, ne satacağınıza karar vermelisiniz. Birkaç seçenek var:

rozetler;
T-shirt;
gömlek;
süveter;
ayakkabı bağları ve çok daha fazlası.Şirket ya da okul  kıyafet tasarımı
Bu ürünleri okul içinde uygulamadan önce, renkli baskı yapacak bir baskı şirketi ile bir anlaşma yapılması gerekmektedir. Bir deneme siparişi verin ve başarılı olursa sonraki teslimatlarda anlaşın.

Eğer malların nihai fiyatı net kârın en az% 30’unu almanıza izin veriyorsa, bir öğrenci için böyle bir iş fikrinin çabaya değer olduğunu unutmayın.

Toptancılardan boşluklar satın alın. Kuruluşunuzun basımına ve diğer giderlerine katma değer ekleyin. Fiyatlandırmanın son aşaması, ticaret marjlarının belirlenmesi olacaktır.

Okulda iş fikirlerinizi geliştirmek için acele etmeyin. Dikkatli bir şekilde kademeli olarak işi büyütmeye çalışın. İlk olarak örneğin, 40 okul simgesi ve yaklaşık 15 T-shirt uygulayın. Tatilde ve okul yılının başında okulun salonunda bu ürünleri pazarlamak akıllıca olabilir. Talep segmenti sadece öğrencilere değil, aynı zamanda mezunlara da uzanabilir. Müşteri tabanını genişletmek için sosyal ağlarda bir grup oluşturmak da işinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır.

İkinci iş fikri:Ödev hazırlama
Öğrenci ortamında ödevler hazırlanırken hazır ödevlerden faydalanılır. İnternet, karmaşık problemlere ve özetler için çözüm aramayı mümkün kılar. Ancak, öğretmenler bu materyalleri hızlı bir şekilde tanırlar. Yetenekli öğrenciler orijinal cevaplarla para kazanabilirler.Ödev hazırlama

Böyle bir iş fikrinde aşağıdaki şekillerde para kazanabilirsiniz:

kompozisyon yazma;
problem çözümü;
hazır çizimler
Hızlı çözümler önemlidir. Bu tür faaliyetler karmaşık problemleri hızlıca çözebilen çalışkan öğrencilere uygun olacaktır. Dolandırıcılıktan kaçınmak için ödeme sistemini düşünmek sizin faydanıza olacaktır. Bunların dışında okulunuzda hileli sayfalar görünmez mürekkep gibi ilginç eşyalar da satabilirsiniz ancak öğretmenlerinize yakalanmamaya çalışın.

Üçüncü iş fikri :Otomat

Eğer biraz paranız varsa yada arkadaşlarınızla ortak olarak organize olabilirseniz, otomat kurma fikrini gerçekleştirebilirsiniz. Bu tür faaliyetlerin ilerde daha fazla gelir getirmesi daha olasıdır. Okulu bitirdikten sonra, başarılı bir iş adamı olabilirsiniz. Oyuncak, kahve, gıda otomatları diğer otomatlara göre daha fazla kar getirebilir.

Okullarda kahve ve aperatif makineleri popülerdir. bu İş fikri sadeliğine rağmen, yüksek gelir getirebilir. Karlılık% 20 ila% 35 arasındadır.Otomat

ilerleyen yıllarda, otomatlar ofislere ve alışveriş merkezlerine yerleştirilebilir. Ancak, kira ödemelerini dikkate almanız gerekir. Bir okul çocuğu için, bir eğitim kurumunda bu iş fikrini uygulamak daha kolaydır, çünkü yönetim her zaman öğrenciye kolaylık sağlamaya yardımcı olmaya çalışır.

Dördüncü iş fikri:Elektronik eşyaların onarımı ve bakımı
Bu zor bir iş fikri olarak kabul edilir ve bu alanda bilgi sahibi olan teknik uzmanlık ve okul öğrencilerine uygun olacaktır. Her yıl, basit kullanıcıları anlamanın zor olduğu işlevselliği olan yeni elektronik cihaz modelleri ortaya çıkıyor. Araçların onarım ve bakımını yapmak, istikrarlı bir gelir sağlayabilirsiniz.

Böyle bir iş fikrini uygulamak için ihtiyacınız olacak:

iyi aydınlatmalı kişisel oda;
İnternet erişimi olan bilgisayar;
onarım talimatları;
minimum araç seti.
Çoğu zaman dizüstü bilgisayar onarımı ve bakımı için siparişler alınır. Akıllı telefonların ve tabletlerin onarımı, kural olarak, özel salonlarda gerçekleştirilir, bu nedenle bu yönde odaklanması tavsiye edilmez.

Sizde bu yazının altına kendi fikirlerinizi ekleyebilirsiniz düşüncelerinizi bizimle paylaşabilir siniz. Burada asıl amaç para kazanmak değil sizlerin kişisel gelişimi ve hayatı tanımasıdır. Kendinize iyi bakın.

 

Önceki MakaleGiyilebilir Sensörler Nelerdir
Sonraki MakaleTsubasa Ne Zaman Çıkıyor

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz