Kurban Etiyle İçki İçilirmi ? nekadar günah olur ?

0
177


Kurban Bayramının birinci günü 25 ekim 2012 tarihinde birinci bayram gününü kutlayacağız, bayramın birinci günü Müslümanlar koç, keçi, dana, sığır, deve , gibi kurban edilmesi uygun olan hayvanları Allah yoluna kurban edecekler, ve bu etleri yoksullara, evlerinde et olmayan insanlara dağıtacaklar.
Kurban etiyle içki içilirmi dolayısıyla aslında böyle bir durum düşünülmesi bile aslında çok günah ama biz yine de buradan bilmeyenleri bilgilendirmek için bilgilendirmek istedik.
Kurban etiyle içki içilmesi günahtır ve normal günde normal et ile içki içmekten bile daha çok günah olduğu herkes tarafından bilinir, bunun sebebi de, kurbanı keserken dua ile kesilmesi ve bayram gününde içki içmektir.
Böylesine önemli bir günde içki içmek, hele ki dua ile kesilen bir hayvanın etiyle içki içmek daha da çok günah olduğu herkes tarafından bilinmektedir.
Dolayısıyla kurban etiyle içki kesinlikle içilmez, içki zaten her zaman haram kılınmıştır, o bir kesindir, ancak kurban etiyle içmek apayrı bir günahtır.
Müslüman olan bir insanın böylesine bir hataya düşmemesi gerekir.

Önceki MakaleEn güzel kurban bayramı mesajları, farklı kurban bayramı mesajları
Sonraki MakaleKurban Keserken Okunacak Dua, Hangi Dualar Okunur

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz