Öğretim Görevlisi Maaşları Nekadar 2013

4
366

Öğretim Görevlisi Maaşları 2013, Öğretim görevlisi en düşük nekadar maaş alıyor 2013, öğretim görevlisi maaşı zamları 2013, öğretim görevlileri kaçpara maaş alır 2013, araştırma görevlisi nekadar maaş alır 2013, yardımcı doçent maaşları 2013, üniversite profesör maaşları 2013, doçent maaşları 2013,

Öğretim Görevlisi Maaşları 2013 yazımızda sizlere yani öğretim görevlilerine Bülent Arınç ın vermiş olduğu bir müjdeli haber ile yazımıza başlamak istiyoruz, Bülent Arınç yaptığı bir konuşmasında öğretim görevlilerin maaşları daha da iyileştirileceğinin haberini verdi, yazının devamında Arınç ın tam konuşma metnini bulabilirsiniz.

Öğretim görevlisi maaşları ne kadar?

Arkadaşlar aşağıda yer alan bilgiler 2012 yılına aittir, 2013 yılı güncel rakamlar 2013 yılı ilk aylarında açıklandığında bu sayfadan güncellenecektir.

Prof. Dr. (Profesör) maaşı: 4000 TL (yaklaşık değer)
Doç. Dr. (Doçent) maaşı: 3000 TL (yaklaşık değer)
Yrd. Doç. Dr. (Yardımcı Doçent) maaşı: 2500 TL (yaklaşık değer)
Asistan (Araştırma Görevlisi) maaşı: 2000 TL (yaklaşık değer)

Bülent Arınç ‘ın Öğretim Görevlilerine Müjdeli Haberi Metni

“Yani onların özlük haklarını, maaşlarını, sosyal imkanlarını da bir öğretim üyesi olmaya aday, bu işi severek yapan, tez, araştırma gibi konularda üniversitede öğrenciyle karşı karşıya gelecek tüm arkadaşlarımızın bugünkü imkanlardan daha da ileride olması lazım. Bunu takip ediyoruz, bunun bir eksiklik olduğunu biliyoruz. Özellikle öğretim elemanlarımızın maaş, özlük hakları ve sosyal imkanları konusunda gelişmeler yaşanacaktır. Maliye Bakanı olsaydım belki daha rahat rakam verebilirdim ama şimdilik şu kadarını söyleyeyim; işin üstündeyiz, buna hakkınız var, hakkınızı da en güzel şekilde zaman zaman ifade ediyorsunuz. Bunu göz ardı edemeyiz. İnanıyorum ki öğretim elemanı, öğretim üyesi olmak için arkadaşlarımız bundan sonra yollarına daha rahat bir şekilde devam edecek. Onları takdir ettiğimizi en azından bunu gerçekleştirmek suretiyle göstermiş olacağız.” dedi.

Önceki MakaleHande Yener Kraliçe Albümü Şarkıları, Sözleri 2012
Sonraki Makaleİstanbulda Ucuz Pansiyon Fiyatları ve Adresleri

4 Yorum Yapıldı

  1. Öğretim Görevlisi de, tıpkı Profesör, Doçent,Yardımcı Doçent gibi, Üniversitede ders verir,sınav yapar, atelye, laboratuvar,staj ve benzeri egitim ve öğretim çalışmalarını bilfiil yönetir. Görüyorum ki, pek çok kimse böyle bir sınıftan haberdar değil.Lütfen tanıyalım, tanıtalım.

  2. İncelemeniz için ilk önce teşekkürler. Ancak bir hata var. Başlıkta Öğretim Görevlisi belirtip içerikte bahsetmemek hata olmuş. Bu tarz haberler yazarken öğretim elemanı, öğretim görevlisi ve öğretim üyesi gibi ayrımlar yapılabilirse çok daha iyi olur diye düşünüyorum.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz