Okumak ile ilgili kompozisyon, kısa yazı

0
767

“Okumak” ile ilgili olarak kompozisyon tadında kısa ve öz bi şekilde anlatılmış yazı  örneğinin aşağıda bulabilirsiniz. “Okumak” ve okumanın hayatımızdaki yerine vurgu yapan bu yazıya sizlerde yorumlarınızı ekleyebilir yazıya destek olabilirsiniz.

“Okumak”

İlk okul yıllarımızda ne kadar da hevesli oluruz okumaya, yeni kalemlere, kitaplara, yazmaya ve öğrendiklerimizi paylaşmaya. Fakat nedendir bilinmez okumanın bu kadar çok gerekli olduğu bu zaman da neden eski hevesimiz yok..

Oysa ki okumak; her kitapta yeni bir dünyaya kapı açar, yeni bir kişilik kazandırır, insanın düşünce özgürlüğünü genişlettiği gibi, kendini ifade etmesini kolaylaştırır. Basma kalıp düşüncelerden uzaklaşmaktır okumak.. Düşünün bi ‘başkalarının fikirleri, düşüncelerine göre yaşamak mı yoksa sadece sizin dünyanınız mı?’ Düşünün, okuyun ve karar verin.

Evvela hemen bir kitap açın okuyun ve göreceksiniz ki Victor Hugo ne kadar haklı ‘Okuma ihtiyacı barut gibidir, bir kere tutuşunca artık sönmez

Ve tadın kitaplarda ki farklı dünyayı, sizin yolunuzu nasıl kolaylaştırır görün, dünyaya-insanlara bakış açınızın nasıl değişeceğini hissedin.. Okuyun ki hep bir adım önde olun ve bunu çevrenizdeki insanlara bulaştırın ki daha güzel bir yaşam elde edelim..

Okumasını bilirsen her insanın bir kitap olduğunu göreceksin’  W. Channing

Yazar : Yeşim Kütük

Önceki Makale‘Komşu komşunun külüne muhtaçtır’ Atasözünün anlamı
Sonraki MakaleHz. Muhammed’in Ailesi İçindeki Örnek Davranışları

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz