Peygamberimizin insanları sevmenin önemiyle ilgili bir sözü

6
116

Peygamberimizin insanları sevmenin önemiyle ilgili bir sözü. Peygamber efendimiz her zaman iyiliksever, insanlara karşı sevgiyle yaklaşan ve herkes tarafından sevilen sayılan bir kişiliğe sahipti. Hal böyle olunca halk tarafından çok güvenilen, sevilen bir konumdaydı.

Peygamber efendimiz hiç kimseye kötülük yapmamış , hiç kimseye bir fiske dahil vurmamış bir kişiliği ile Mekke halkı tarafından adeta diğer insanları büyülemiştir. Diğer insanlar da Hz. Muhammed’i örnek almış ve onun yolundan giderek islamiyetin yayılmasını sağlamıştır.

Peygamber efendimiz insanları sevmenin önemiyle ilgili olarak çeşitli sözleri bulunmaktadır, bu sözleden bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz;

“Size vermekte olduğu nimetlerinden ötürü Allah’ı sevin, beni de Allah beni sevdiği için seviniz.”

“Mümin kendisi için sevdiğini kardeşi için de arzular.”

“Hediyeleşin, birbirinizi sevin. Birbirinize yiyecek hediye edin. Bu, rızkınızda genişlik hasıl eder.”

“Ziyaretleşin, hediyeleşin. çünkü ziyaret sevgiyi perçinler, hediye de kalpteki kötü duyguları söker atar.”

Bu sözler peygamber efendimizin söylediği sevgi ile ilgili sözlerden sadece bazılarıdır. Sizler de bildiğiniz sözleri aşağıdaki yorum alanından paylaşabilirsiniz.

Önceki MakaleBizler Allah’a karşı sevgimizi nasıl gösteririz
Sonraki MakaleAile ve Toplum kelimelerinin anlamı nedir

6 Yorum Yapıldı

  1. Merhaba ben sana bir de ben sana bir tanem anladım ama ben bu kadar kolay mı yoksa Arınç mı aşkım tamam mı yoksa toplum kuruluşları, ne de ekonomi yönetiminin rekabet gücümüze hiçbir şey yok.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz