Protein tozu nedir ne işe yarar zararlı mıdır

0
130

Protein tozu vücudunu geliştirmek isteyenlerin kullandıkları bir çeşit ilaçtır. Son zamanlarda ülkemizde protein tozu kullanımı hızla artmakta. Satışlarında patlama yaşanan protein tozunun kullanımının ülkemizde bu kadar fazla artmasının en önemli nedenlerinden biri de tv dizilerinde özellikle gençlerin ilgisini çeken kaslı vücutlar. Ekranlara gelen dizilerdeki oyuncuların vücutlarının kısa zamanda kaslı bir hale gelmesinin nedeninin protein tozu olduğunu öğrenenler direk olarak bu tozlardan kullanmaya yöneliyorlar. Ancak protein tozu kullanırken dikkatli olmakta fayda vardır.

Protein Tozu Nedir ?

Protein günlük hayatta kullandığımız süt, yumurta, bal, muz gibi gıdalarda bulunan bir gereksinimdir.
Protein tozu özellikle sporcuların kullanımına yönelik bir gıda takviyesidir. Protein tozunun kesinlikle doğru, dikkatli ve bir uzman kontrolünde kullanılması gereklidir. Protein tozunun yanlış kullanılması halinde vücuda çok ciddi zararları olabileceği bilinmektedir. Protein tozlarının piyasada bulunan birçok çeşidi vardır.

Protein tozu nasıl kullanılır ?
Öncelikle protein tozları asla bilinçsiz ve gelişigüzel kullanılmamalıdır. Protein tozu kullanırken mutlaka bir uzman tarafından denetlenmelidir. Protein tozu kullanımı bazı durumlara göre ve yaşam şeklinize göre değişiklikler gösterebilir. Genel olarak spor yaptıktan 1 saat sonra veya öğünlerin ardından alınabilir.

Önceki MakaleFatih portakal mail adresi telefon numarası fox tv çalar saat
Sonraki Makaleİnternet explorer giriş sayfası değişmiyor nasıl değiştirebilirim?

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz