Radyo, televizyon, gazete ve internetin insan ilişkilerine olumlu etkileri

0
160

Radyo, televizyon, gazete ve internetin insanlar arası ilişkilere olumlu etkilerine örnekler veriniz, insanlar üzerindeki olumlu etkileri nelerdir,

Radyo, televizyon, gazete ve internet gibi kitle iletişim araçları toplumda insanlar arasındaki iletişimi, bilgi alışverişini sağlayan önemli yayınlardır.

İnsanlar evinden televizyon, gazete, radyo ve internet’te yayınlanan farklı yayınlarla tüm dünyadaki gelişmeleri ve haberleri takip edebilmektedir.

Özellikle son zamanlarda bireysel kullanıcıların anlık olarak etkileşim içine girdiği internet gibi network ağları ile kişiler güncel bilgiye daha hızlı ve kısa sürede ulaşmaktadır.

Dolayısıyla bu durum insanlar arasındaki bilgi alışverişini hızlandırmaktadır, dünyanın bir ucundaki bir kişi anında internet üzerinden yayın yapabilmekte ve ordaki bir konserden oluşan görüntüleri dünyanın diğer ucundaki bir kişiye anında aktarabilmektedir.

Bu durum teknolojinin son dönemde çok giderek hızlı bir büyüme içine girdiğinin göstergesidir. İnsanların anlık olarak görüntülü konuşabilmesi, anlık olarak etkileşim içine girebilmesi gelişen internet teknolojisi ile mümkün olmuştur.

 

Önceki MakaleTanımadığınız biriyle tanışmak ve iletişim kurmak için ne yaparız
Sonraki MakaleBasın meslek ilkeleri nelerdir

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz