Recep Tayyip Erdoğan ın sağlık durumu nasıl ?

0
176

Recep tayyip Erdoğan geçirdiği küçük operasyonun ardından sağlık durumu nun iyi olduğu söylendi.

BAŞBAKAN’IN SAĞLIK DURUMU

Başbakan Erdoğan geçen haftada bir ameliyat geçirmişti.Bu ameliyat hakkında iddia edilen detaylar ;

Başbakan Erdoğan’ın, konusu hakkında açıklama yapılmayan ameliyatını gerçekleştiren Prof. Dursun Buğra laparoskopik kolon (kalın bağırsak) kanser müdahalesi alanındaki uzmanlığı ile tanınıyor.
Çapa Tıp Fakültesi geleneğinden geliyor ve eski bir Çapa hocası.
….
Bu nedenle şüphelendim ama Prof. Buğra’nın okulundan yetişmiş cerrah arkadaşımın anlattıkları çok daha fazla detay veriyor.
“Ben de kolon kanseri olduğunu düşündüm. Zaten hastanede bu kadar uzun kalması da bunu düşündürüyor. Kolon kanserine yapılan laparoskopik müdahaleden sonra kalın bağırsağın kanserli yeri kesilip alındığı ve henüz kesilen uçlar birbirine bitişmediği için hasta hiçbir şekilde bağırsak yoluyla beslenemez. Bunun yerine total parenteral besleme (tamamen bağırsak yolları dışı beslenme) uygulanır. Örneğin hasta kalori alabilmesi için damardan beslenir. Bu da ancak hastane ortamında olabilen birşey. Ayrıca hastanın burnuna, mide sıvısının karında birikmemesi için, sonda da takılır.”
Bir de, şunu ilave etmeliyim, ki…
Kolon kanserine laparoskopik yöntemle müdahale edilmesi (karına, kesip-açmak yoluyla değil, karbondioxid ile şişirildikten sonra açılan çok ince yol hatları ile müdahale edilmesi) kolon kanserinin henüz çok ilerlememiş olduğuna delalet.
ERDOĞAN’IN AMELİYATINI YAPAN KOLON KANSERİ LAP. UZMANI (SAFİLE USUL – GAZETEPORT)
Mynet.com

Önceki MakaleRıdvan Dilmen Sabah ve Fotomaç Yazarlığını neden bıraktı ?
Sonraki MakaleErkeklerde tıraş sonrası cilde yapılması gerekenler – Nemlendirici

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz