Sahte içki (rakı) nasıl anlaşılır ?

0
163

Muğla da Alkol zehirlenmesi şüpesi ile doktora başvuran rehberlerden 5.si 22 yaşındaki Viktoria Nikoloeva’nın beyin ölümü gerçekleşti.
Sahte içki nedeniyle hastaneye gelenlerden 10u taburcu edilmiş ve 28 yaşındaki Maria Shalyapına ve 22 yaşındaki Zalyaeva Auilia yaşamını yitirmişti.
Peki nedir bu sahte içki sahte içki nasıl anlaşılır ? Sahte içkiyi anlaşılması zor olsa da yine birçok özelliğinden tanımanız mümkün olabilir.
Şimdi bu farklılıklardan bahsetmek istiyorum;

”Yeni Rakı’da kapağın etrafını kaplayan üstünde kahverengi ile TEKEL yazan şeffaf plastik koruma, bu plastik kaplamanın içinde dikine yer alan gri metalik hologram bant, hologram üzerinde de belirgin ”TEKEL” yazısı, üstünde ”rakı” yazısı ve altında da ”gerçek rakı” ve ”genuine rakı” ibareleri yer alıyor. Kapaktaki üretim tarihi, net ve belirgin yazılıyor. Özellikle restoran ve otel işletmecilerinin tarihin üzerindeki seri numarasının her bir üründe farklılaşmaya dikkat etmesi gerekiyor. Tarih ve numara,fabrikalarda ink-jet tekniği ile basılırken sahteleri de serigrafi ile basılıyor ve tüm rakamlar birbirinin aynı oluyor. Genellikle kullanılmış şişeler kaçak olarak doldurulduğu için şişenin eskiliği ve etiketin yıpranmışlığına dikkat edilmesi gerekiyor. Ayrıca, önlem olarak kullanıcıların şeffaf koruma ve hologramı kendilerinin açması, restoran ve otel işletmecilerinin ucuz mal tekliflerine itibar etmemesi, sadece yetkili distribütörlerden mal alması tavsiye ediliyor.” kaynak: http://arsiv.sabah.com.tr/2005/03/02/gnd95.html

Önceki MakaleGaranti bankası konut ve destek kredisi faiz oranlarını artırdı
Sonraki MakaleKPSS-2011/1 Tercih Kılavuzu işlemleri

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz