Sanat ve Tasarım – Grafik Tezli Yüksek Lisans Yapmak

0
238
Sanat ve Tasarım - Grafik Tezli Yüksek Lisans Yapmak

Sanat ve Tasarım – Grafik Tezli Yüksek Lisans Yapmak. Sinema ve Tv bölümü yüksek lisans, Grafik bölümü yüksek lisans.

Arkadaşlar merhabalar, sizlere bu yazıda sosyal bilimlerden (kamu yönetimi )lisans mezunu olup güzel sanatlarda grafik, sinema ve tv ya da seramik gibi tamamen zıt ve farklı alanlarda nasıl yüksek lisans yapacağınızdan bahsedeceğim.

Öncelikle yüksek lisans yapmak istediğiniz alanda belli bir yetkinliğinizin, ilginizin, alakanızın ve bu alanda kendinizi geliştirmiş olmanız gerekmektedir. Hepimiz liseden çıktıktan sonra bilinçli veya bilinçsiz yada zorla birtakım lisans programlarına gidip aklımız başımıza geldiğinde ise çok geç olabiliyor, eğer ki güzel sanatlar bölümlerinden birisi üzerine ilginiz varsa ve bu alanda ilerlemek istiyorsanız yüksek lisans yapabilirsiniz.

Yüksek lisans yapabilmek için bazı üniversitelerin alan dışından tercihleri mevcut ancak kontenjan oldukça az oluyor 20 kişi alacaksa sadece 2,3 kişiyi alan dışından kabul etmektedirler.

Bizler de kendimizi yüksek lisans yapacağımız alanda geliştirerek portfolyo hazırlayıp jüriyi etkileyebiliriz. Ki nitekim ben etkiledim ve şuan yüksek lisans programına kesin kaydımı yaptırmak için uğraşıyorum.

Grafik alanında yüksek lisans yapmak istiyorsanız bir grafik mezunundan fazlasını biliyor olmalısınız, aksi halde zaten halihazırda alan dışı tercihi olmanızdan dolayı jüri alaniçinden diğer adayları tercih edecektir. Bu yüzden öncelikle bilginizi ve becerinizi artırın.

Sanat ve tasarım – Grafik bölümünü Tezli olarak alan dışından kazandım, detayları ve yüksek lisansta yaşadığım diğer tüm tecrübelerimi buradan sizlerle paylaşacağım.

Önceki MakaleToplum Bireyden Daha Önemlidir
Sonraki MakaleEn Uzun Şarjlı Telefonlar 2018

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz