Sarı Renk İdrar Nedenleri Nelerdir

0
170

idrarVücudumuzda idrar birçok hastalığın veya yediklerimizin göstergesi olabilir, sarı renk yani açık sarı olan idrar vücudumuzda neyin göstergesidir  ?

Vücudumuzda bazı rahatsızlıkların belirtisi farklı şekillerle vücudumuz bize bildirmektedir, insanlar bunların sadece bazılarını çözebilmişlerdir, öylesine gelişmiş teknoloji vs. ürünler olmasına rağmen insanlar halen daha bazı rahatsızlıklar karşısında çaresizdir.

Vücudumuz kendi sistemi içinde öylesine koordineli çalışır ki bunu hayal etmek bile çok güçtür, kendi kendini yeniler, rahatsızlığı bildirir..

Rahatsızlıkları bildirmenin bir yolu ise idrar rengi olabilir, idrar renginden kişilerin ne rahatsızlığı olduğu veya ne yediği, hangi vitaminlerinin eksik olduğuna kadar uzman kişiler bir öngörüde bulunabilir.

Sarı renk idrar Neden Olur ?

Vitamin takviyeleri tüketimi başta olmak üzere, özellikle suda çözünebilen riboflavin veya B2 vitamini içerenler idrar rengini parlak sarıya döndürdüğü bilinmektedir.

Kendi doğal rengi de sarı olan riboflavinin aşırı alınması idrar rengini değiştirir. Vitaminler ne kadar sağlıklı olsa da aşırı vitamin alımı hipervitaminozis riski taşır.

Önceki MakaleErkekler neden sünnet olur
Sonraki MakaleEFT ve Havale Arasındaki Fark Nedir ?

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz