EFT ve Havale Arasındaki Fark Nedir ?

1
129

havale ve eftEFT nedir, Havale Nedir, arasındaki fark nedir hangisi daha çabuk gider, nasıl yapılır bankadan bankaya para transferi hangisi daha iyi,

EFT ile Havale ile ilgili olarak arasındaki farklardan bahsedeceğiz bu yazıda sizlere, EFT nedir ve Havale ile arasında ne fark vardır bilmeyenler için bu başlık altından kısaca anlatacağız.

EFT Nedir

Eft yani Elektronik Fon Transferi olarak geçmektedir, EFT yi kısaca tanımlayacak olursa ; Bir bankadan başka bir bankaya para göndereceğimiz zaman kullanırız. Örneğin ARMUT bankasından, MUZ hesabına parayı EFT ile göndeririz.

Eft genellikle mesai saatleri içinde yani 8 ile 17:00 saatleri arasında gerçekleşir, haftasonu vermiş olduğunuz EFT talepleri için pazartesi yani mesai günü para aktarımı yapılır .

Havale Nedir

Havale aynı banka içinde aktarılan paralar için kullanılır, Havale ELMABANK hesabınızdan başka birinin ELMABANK hesabına para göndermek için kullanılır. Yani farklı bir bankaya para gönderemezsiniz. Gönderen ve Alıcı banka aynı olmalıdır.

Havale ile para transferini anında gerçekleştirmek mümkün.

EFT ile HAVALE arasında Fark Nedir ?

EFT  mesai saatleri içinde onaylanır ve aktarılır, Havale ile anında.

EFT için gönderen ve alıcı banka farklı bankalar olması gerekir, Havale ile aynı banka.

EFT daha pahalıdır, Havale daha ucuz.

Önceki MakaleSarı Renk İdrar Nedenleri Nelerdir
Sonraki MakaleMantar Zehirlenmesi Belirtileri, Tedavi Yöntemleri Nelerdir

1 Yorum

  1. Ödevimde çok yardımcı oldu size çok teşekkür ederim, ilköğretim 5. sınıfa gidiyorum öğretmenim ödev verdi ve buradaki herşey çok güzel oldu hepsini geçirdim 100 aldım çok sağolun

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz