Sevgi olmasaydı insanın hayatı nasıl olurdu

0
109

Sevgi olmasaydı insanın hayatı nasıl olurdu,  Sevgi insanlar arasındaki bağı güçlü tutan önemli bir duygudur insanlar birbirlerine karşı sevgi ve saygı ile yaklaşarak daha yaşanılabilir, şiddet ve kötülüklerden uzak toplumlar yaratabilirler.

Sevgi insanları birbirine yaklaştıran önemli bir unsurdur, sevmek- sevilmek insanlar için vazgeçilmez duygular arasında yer almaktadır.

Yunus Emre’nin çok güzel bir sözü vardır “Yaratılanı severim, Yaratandan Ötürü” sözü çok güzel insanları veya farklı canlıları Yüce yaratıcının yarattığı için sevmemiz gerektiğini güzel bir dille anlatmaktadır.

Sevgi olmasaydı insanın hayatı şüphesiz çok başta olurdu, düşünsenize okulunuzdaki öğretmeniniz sevdiğiniz için hergün okula gitmek istiyorsunuz, öğretmenle konuşmak sohbet etmek istiyorsunuz, veya en yakın arkadaşınızı, en sevdiğiniz dostunuzu görmek için okula geliyorsunuz, anne ve babanızı sevdiğiniz için eve gidiyor, büyükbabamızı sevdiğimiz için ziyarete gidiyoruz.. Sevgi  olmasaydı tüm bunları yapmakta zorlanabilirdik, sevgi insanın yaşamında insanın duygularını ve hayat enerjisini canlı tutan bir değerdir, bu yüzden bu değeri kaybetmemek gerekir. Bunu kaybetmemek için de başta yaratıcımız olmak üzere insanları, hayvanları, varlıkları, sevmemiz gerekmektedir.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here