Sigara kullanımının sağlık açısından zararları

0
200

Sigara kullanımının sağlık açısından zararları araştırınız. Sigara vücudumuza ciddi derecede zarar veren uzun vadeli içen kişilerde içten içe çürümek anlamına gelmektedir. Sigara kullanımı ülkemiizde son yıllarda özellikle kapalı ortamlarda sigara içilmesinin engellenmesi gibi çeşitli uygulamalar ile, sigara kullanımını azaltmıştır.

Sigara kullanımının sağlık açısından değerlendirirsek; Akciğerlerimizin geri dönüşümü olmayan şekilde tahrip olmasına neden olmaktadır.

sigara içen ve içmeyen ciğeri
sigara içen ve içmeyen ciğeri

Bu fotoğrafta sol tarafta sigara içmeyen bir kişinin akciğeri, sağ tarafta ise sigara içen bir kişinin akciğeri yer almaktadır. Gördüğünüz üzere sigara kullanan bir kişinin akciğerleri neredeyse iflas edecek duruma gelmiştir.

Sigara içen bir kişi aşağıda sigaranın içinde bulunan maddeler sıralanmıştır, bu maddelerin kanser yapıcı özellikleri vardır, sigara kullanan birisi dolayısıyla bu maddeleri de kullanmış sayılır. İşte o zararlı maddeler ;

sigaranın içindekiler
sigaranın içindekiler

Genç yaşlarda sigara ile tanışan kişiler kısa bir süre sonra bağımlı hale gelirler ve sigarayı bırakmaları zorlaşmaktadır, bu ve bunun gibi kişilerin bir destek alması gerekebilir. Ancak sigarayı bırakanların %80’i sigarayı direk olarak bıraktığı gözlemlenmiştir. Yani sigarayı azaltarak, günde 1 taneye indirerek, farklı nikotin sakızları kullanarak bırakmak ciddi derecede çok zordur.

Sigara insanı içini günden güne çürütmektedir. Buna bir son verin ! Herşey sizin elinizde..

Önceki MakaleAlkollü içkiler, uyuşturucu, kumar ve sigara zararlarını gösteren fotoğraflar
Sonraki MakaleTürk askerinin geçmişi ile bugününü kıyafetleri bakımından karşılaştırınız

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz