Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Mezunları Nerede Çalışabilir

0
221

siyaset bilimi ve kamu yönetimiDevlet, Bürokrasi Kamu Kurum ve kuruluşlarının bütün bölüm branşlarında ve pozisyonlarında siyaset bilimi ve kamu yönetimi öğrencilerine açıktı. İkinci olarak özel sektördeki idarecilik pozisyonları yöneticilik pozisyonları siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümü öğrencilerinin tercih ettiği veya bu özel sektörün yöneticilik pozisyonları siyaset bilimi ve kamu yönetimi öğrencileri için son derece güzel ve son derece tercih edilen pozisyonlar.

Üçüncü olarak üçüncü sektör dediğimi Sivil Toplum Kuruluşları ve bu kuruluşlardaki yöneticilik, idarecilik ve muhtelif pozisyonlar siyaset bilimi ve kamu yön öğrencileri için son derece güzel ve canlı mesleklerdir. Dördüncü olarak uluslararası kurum ve kuruluşlar NATO gibi Birleşmiş Milletler gibi Avrupa Birliğindeki muhtelif konseyler muhtelif kurumlardaki, muhtelif pozisyonlar, temsilcilikler siyaset bilimi ve kamu yönetimi öğrencilerine açıktır.

Dışişleri bakanlığı az olmakla birlikte Siyaset Bilimi ve Kamu yönetimi öğrencilerini ayırt etmez, uluslararası ilişkiler bölümü öğrencilerini ayırt etmez. Az olmakla birlikte diplomat olma şansıda vardır, ayrıca siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümü aslında şunun için icad edilmiştir, özellikle devletin en çok ihtiyaç duyduğu en yetenekli olmasın beklenen en çok kabiliyet isteyen birim tabiki Kaymakamlıktır, ilçeyi yönetimidir, buraya öğrenci almaktır, aslında buraya pozisyon buraya kalifiye öğrenci yetiştirmek üzere kurulmuştur. Tabi kaymakam olmanın veya mülki amir olmanın her düzeyde yolu siyaset bilimi ve kamu yönetiminden geçmektedir.

Önceki MakaleSaç Örgüsünden Topuz Nasıl Yapılır ?
Sonraki Makaleİktisat Mezunları Nerede Çalışabilir, Ne İş Yapar

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz