Sütün tencereye yapışmaması için ne yapılır

1
256

Sütün tencereye yapışmaması için ne yapılır, sütün dibi tutmaması için ne yapılır, sütün dibi yanmasın diye yapılması gereken nedir.

sütün dibe yapışmaması için

Pek çok ev hanımı açık süt satın alarak evde kendi yoğurdunu mayalayıp, peynirini yapmayı tercih etmektedir. Bu yöntemin doğal bir süreç olmasının yanı sıra, paket içinde satın aldığımız  yoğurt ve diğer süt ürünlerinden çok daha faydalı ve kimyasal koruyucu madde içermediğinden ev hanımları ve aile bireylerinin öncelikli tercihleri arasında yer almaktadır.

Ancak kaynatma esnasında dibini tutması can sıkıcı bir nokta olmaktadır. Sütün kaynatırken tencerenin dibinin yanması, kararması, sütün dibe yapışması gibi olaylar annelerimizi sıkıntıya sokmaktadır.

PÜF NOKTA : Bu ve bunun gibi sıkıntıları çözmek için yapmanız gereken aslında basit bir yöntem var; kaynatmadan önce tencerenin tabanını su ile ıslattığınızda sütün dibe yapışması veya dibini tutması ortadan kalkmış oluyor.

EK OLARAK : Sütün taşmaması için de, tencerenin ağzına boydan boya tahta bir kaşık yatırarak, (yukarıdaki fotoğraftaki gibi) sütün taşmasının önüne geçebilirsiniz.

Sizler de evinizde bu yöntemi deneyerek yorumlarınızı aşağıdaki alandan yazabilir, teşekkürlerinizi iletebilirsiniz.

 

Önceki MakaleBalık adamlar, denize dalarken neden sırtlarına tüp bellerine kurşun kemer takar
Sonraki MakaleDenizaltının suya batması istendiğinde özel tanklarına su doldurulur…

1 Yorum

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz