Teknoloji neden bu kadar hızlı gelişiyor?

0
124

Teknoloji neden bu kadar hızlı gelişiyor?, teknolojinin hızı hakkında bilgi, 

Teknoloji günümüzde o kadar hızlı gelişiyor, değişiyor, güncelleniyor ki artık bir insanın dünya üzerindeki teknolojileri anlık olarak takip etmesi imkansız hale geliyor.

teknoloji neden bukadar hızlı gelişiyor
teknoloji neden bukadar hızlı gelişiyor

Teknoloji insanların yaşamına şüphesiz pek çok faydalı şeyler getirdi ancak bu fayda ile birlikte teknoloji pek çok olumsuzlukları da beraberinde getirdi işte en büyük olumsuzluklardan birisi de insanların bu değişiklikleri takip edememesi ..

Teknolojinin hızla geliştiği alanlardan birisi telefon, telefonlar dünya pazarında öyle büyük bir yere sahip ki büyük markalar bu yüzden sürekli olarak telefon satışlarını artırmak ve karlılık oranlarını yükseltmek adına her yıl yeni model üretiyor bu modelleri piyasaya sürüyorlar. Aslında bakacak olursa telefonların özellikleri evet aynı aynı yapı üzerine inşa ediliyor, sadece birkaç yeni özellik ile 1000-2000 TL daha fazla bir paraya satıyorlar, talep yoğunluğundan ötürü firmalar ürün üreterek pazarlıyor.

Teknolojiyi insanlar tüketiyor yani insanlar tüketmiyor, almıyor veya tercih etmiyor olsa bugün bukadar telefon üretimi olmazdı, insanların teknolojik aletlere olan ilgisi aslında firmaları yeni ürün üretme yeni özellik geliştirme yolunda teşvik ediyor.

 

Önceki MakaleBilim ve teknolojideki gelişmenin toplumun kalkınmasına etkisi
Sonraki MakaleSkoda Volkswagen ne zaman birleşti

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz