Teknolojik ürünlerin insanlara veya doğaya verdiği zararları azaltacak çözüm yolları

80
609

Teknolojik ürünlerin insanlara veya doğaya verdiği zararları azaltacak ya da yok edecek çözüm yolları bulunuz.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte insanoğlunun yaşamı da daha konforlu ve rahat hale gelmektedir, aynı zamanda hızlanmaktadır ancak bununla birlikte, yaşam koşullarımızı sağlık açısından tedirgin etmektedir.

Telefon, otomobil, televizyon, bilgisayar vs… gibi teknolojik ürünlerin insan yaşamına ciddi derecede zararları vardır, telefonla çok konuşma yaptığımız zaman başımıza çok yakında olduğundan farklı rahatsızlıkların meydana gelmesine, tümör vs. gibi şeylere sebep olabilir, otomobillerin egzoslarından çıkan zararları gazlar insan yaşamını tehdit etmekdir, televizyonlara çok bakmamız gözlerimizin bozulmasına neden olabilir, yine aynı şekilde bilgisayarlarda yanlış oturmalar sonucunda insanın omurga sağlığını bozabilir ve gözlerimizi bozabilir.

bilgisayar basinda oturmaPeki bunları düzeltmek için yani hem teknolojik ürünlerden faydalanıp hemde çevreye zararsız hale nasıl getirebiliriz, bana göre bu ürünlerin çevreye zararsız hale getirilmesi aslında bazılarının çok kolaydır, örneğin otomobillerin çevreye zararsız hale getirebilmek için, sıvı yakıt yerine elektrik enerjisi ile çalışan Hybrid otomobillerin kullanımı daha çok yaygınlaştırılarak, egzos dumanlarından kurtulunabilir. Bu çevre kirliliği adına, daha temiz bir şehir, daha temiz bir dünya adına aslında zorunluluktur.

Bunun dışında telefonlarla görüşmelerimizi azaltarak mümkün olduğunda kısa ve net konuşarak yapmalı, sadece ihtiyaç olduğunda telefonla görüşme yapmalıyız, bunun dışında telefonu yanımızda taşımamalı evin içinde uzak bir yere bırakmalıyız.

Televizyon ve bilgisayarlarımıza da yine ihtiyaç olunca kullanmalı uzun süre gereksiz boş yere başında vakit geçirmemeli, özellikle birlgisayar başındayken oturma şeklimize omurga sağlığımız açısından dikkat etmeliyiz.

Önceki MakaleTelevizyon ve bilgisayarın insan sağlığına olumsuz etkileri nelerdir
Sonraki MakaleGünümüzde teknolojinin hızla gelişmesinin nedenleri nelerdir

80 Yorum Yapıldı

  1. bence çok güzel olmuş kim yaptıysa ona iyilikler sağlıklar diliyorum bunu yazan kişi bence çok yetenekli çok becerikli biri yapan kişiden allah razı olsun her kezin beyeneceğinden eminim özelliklede bunu öğrenciler araştırıyor inşallah derslerinizde başarılı olursunuz bu metni okumasını her keze tavsiye ederim haa ben bu arada kiraz mevsimindeki öyküyüm benbunu bilmeyenler için söyledim bence güzel bir metin olmuş……..

  2. mükemmel bir site ve inanılmaz bir yazı bunu yazanın ellerinden, gözlerinden, klavyesinin tuşlarından, elektrik prizinden, evindeki bastığı halısından, çalıştığı masasından, ekranından, mausundan, sokaktaki kedisinden köpeğinden, dedesinden, nenesinden her yerinden öpüyorummm.. Harikaaaaa

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz