Televizyon ve bilgisayarın insan sağlığına olumsuz etkileri nelerdir

0
179

Televizyon ve bilgisayar gibi iletişimimizi kolaylaştıran teknolojik araçların insan sağlığına olumsuz etkileri neler olabilir.

Şimdi öncelikle şunu belirtmek gerekir, herşeyin fazlası zarardır.. Bunu net olarak kafamıza yerleştirmek gerekmektedir. Telefon evet günümüzde çok faydalı bir cihaz, 10 saniye, 15 saniye iletişim kurup bilgi alıp kapatmak gerekir, tam aksine saatlerce telefonla görüşmeler yaparsak ozaman yaydığı sinyaller ile sağlığımıza ciddi zararlar vermektedir.

ilk bilgisayarlar
ilk bilgisayarlar

Herşeyin fazlası zarardır dedik aynı şekilde televizyon, bilgisayar gibi teknolojik ürünleri de fazla süreli seyretmek, hareketsiz kalmak anlamına gelir ve hareketsiz kalmak insan sağlığına ciddi zararlar verir, bunun yanında televizyon ve bilgisayarın yaydığı ışığa uzun süreli bakmak gözlerimizi ciddi derecede yorar.

Peki neler yapmalıyız nasıl kullanmalıyız, bilgisayarımızı kullanırken öncelikle sağlığımız için oturduğumuz koltuğun sırt bölgemizi ağrıtmayacak koltuklar olması ve omurgamızın dik durmasını sağlayacak oturma biçiminde durmalıyız, ekrana çok yakından bakmamalıyız.

 

Önceki MakaleTelefon neden önemli bir iletişim aracıdır
Sonraki MakaleTeknolojik ürünlerin insanlara veya doğaya verdiği zararları azaltacak çözüm yolları

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz