Telefonun yararları ve zararları

2
307

Telefonun yararları ve zararları hakkında kısaca bilgi, telefonun doğru kullanımı. Telefon hayatımızı kolaylaştıran ve hızlandıran en önemli icatlardan birisidir. Telefonu günlük yaşamımızda sıklıkla kullanırız, bilgiye ulaşımı kolaylaştıran bu önemli telefon günümüzde aşırı derecede kullanımı ve telefona eklenen yeni özellikler sayesinde pek çok insanı bağımlı hale getirmektedir.

eski telefon
eski telefon

Telefon ilk çıktığı dönemlerde sabit olup sadece görüşme sesli iletişim yapılmaktaydı ancak teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık telefonlar, sesli olmasının yanısıra görüntülü arama, internete bağlanma, film ve dizi izleme, televizyon izleme, radyo, üst düzey kamera ve video kaydı yapabilmektedir.

Hal böyle olunca insanlar elindeki telefonun bir üst modelini sahip olmak istemektedirler. Telefon günümüzde pek çok kişinin yanlış kullandığını sesli ve görüntülü aramanın yanısıra sürekli telefonla uğraşarak zamanlarını boşa geçirdiklerini şahit olmaktayız.

Telefonun yararları da elbette fazladır, gelişen teknoloji ile telefonlardan pek çok işlemi yapabilir hale geldik, anında hastane randevusu alabiliyor, otobüs biletimizi alabiiyor, alışveriş yapabiliyoruz. Bunun gibi pek çok hayatımızı kolaylaştıran özelliklere sahip olan akıllı telefonları yerinde ve zamanında kullanarak yararlı kullanımımız ile çevremizdekilere örnek olabiliriz.

Önceki MakaleAile ve Toplum kelimelerinin anlamı nedir
Sonraki MakaleYoğunluk nedir kısaca

2 Yorum Yapıldı

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz