Televizyonun yararları yanında, sakıncalar nelerdir?

0
91

Bir teknolojik ürün olan televizyonun yararları yanında, beraberinde getirdiği sakıncalar nelerdir?

Televizyonlarımızı günlük yaşamımızda sürekli aktif olarak kullanmaktayız ancak televizyonların gereksiz kullanımından dolayı bize zarar verdiğini hiç düşündük mü ? “Fiziksel olarak zarar vermiyor bana” diyebilirsiniz, uzaktan bakıyorum gözlerimiz bozmaz da diyebilirsiniz ancak televizyonlar gereksiz kullanımda onca güzel vaktinizi öldürüyor ne yazık ki, saate baktığımızda uzunca bir zaman dilimi boşa geçtiğini anlıyoruz..

Televizyonlar şüphesiz kitle iletişim araçlarından en çok tercih edileni ve kullanılanı olarak şu sıralar ilk sırada yerini koruıyor, ancak önümüzdeki yıllarda bilgisayarlar ve internet erişimi sanırım ilk sıraya yükselecektir, belki de yükselmiştir bile..

Televizyonlar yerli yerinde kullanılırsa çok güzel görüntülü haber kaynağıdır, yurtta ve dünyada olup bitenlerden haberimiz olur, canlı maçları takip edebiliriz, film izleyebiliriz ancak herşeyin dozunda olması şartıyla, sabahtan akşama kadar televizyon izleyerek vakit geçirmek vaktimizi öldürmekten başka birşey değildir ve çok zararlıdır.

Gereksiz kullanımdan dolayı gözlerimizi bozabilir, zamanımızı boşa geçirmiş oluruz oysa ki onun yerine çok daha faydalı şeyler yapabilirdik, boşa geçen zamandan dolayı pişmanlık duygusu oluşabilir..

Bu yüzden herşeyi dozunda kullanmak hem fiziksel hemde psikolojik sağlığımızı korumamıza yardımcı olacaktır.

Önceki MakaleÜlke sorunları ile üniversitelerin açılması arasında nasıl bir ilişki vardır?
Sonraki MakaleÇevrenizde en fazla hangi teknolojik ürün kullanıldığını gözlemleyiniz

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz