Tıbbi Sekreterlik Bölümüne Sağlık Bölümü Okuyanlara Öncelik Verilir Mi ?

1
145

soru-gonderSoru :

admin ben meslek lisesi giyim böl. okuyorum, sözelciyim ve puanım genel olarak 240 lar da geliyor bu pazar, sınava girecegim . sağlık çıkışlıların alımı daha önce olacak açıkta kalabilirsin tercih etme dediler bana lütfen yardımcı olur musun bu konuda bi de böl. hakkında bilgi sizce tercih etmelimiyim acil cevabınızı bekliyorum ?

Cevaplandı :

Kesinlikle sağlık bölümü okuyanlara öncelik veriliyor ki zaten olması gereken durumda budur, şöyle düşünün, siz giyim bölümü okuyorsunuz, 2 yıllık giyim, tekstil bölümüne geçiş şansınız bulunuyor, sağlık okuyan kişi gelip sizin bölümünüze, geçiş yapsa hoş olurmu ? olmaz elbette, çünkü o öğrenci sağlık üzerine, ilk yardımı öğrenmiştir siz ise kumaş kesmeyi vs.. İkisi apayrı dünya o yüzden olması gereken sağlık çıkışlıların öncelik verilmesidir, ki öyle de yapılıyor.

Ancak sınavda yüksek bir puan alırsanız yerleşme ihtimaliniz elbette devam ediyor.
Gelelim tercih olayına ; Meslek lisesinde kaç tercih hakkı var bilmiyorum şuan, benim zamanımda düz lise çıkışlıyım, 30 tercih vardı ilk 15 i istediğim bölümleri yazmıştım, ola ki puanın burada yer alan puanlara yakın birşey gelirse yakın gelmesi yetmiyor gerçi biraz üstünde olması gerek.. Düşündüğümüz gibi olursa tercih yap ilk 10’a istediklerini yaz.

“Kesin üniversiteye gitmem lazım benim” durumunda isen, ozaman ek tercihlerde falan yerleşme ihtimalin yüksek, tabi ki puanın çok önemli öncelikle puana odaklaniyi, puan al gerisi kolay, herşey puan puan : )

Tıbbi dökümantasyon ve sekreterlik bölümü nasıldır ? demişsin

Benim teyze kızı bu bölümün kursuna gitti, ve iyi bir yerde işe girmişti, yani sağlık sektörü neticede şans var iş bulma şansı elbette var. Bu konuda bilgim bukadar malesef.

Puanı aldıktan sonra tekrar bir değerlendirme yaparız , umarım sınav iyi geçer, tüm üniversite adaylarına şimdiden başarılar dilerim.

Önceki MakaleTicaret Meslek Lisesi Büro Yönetimi, Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik Geçiş Yapabilir Mi?
Sonraki Makale65 Yaş Üstü Yaşlılık Aylığı İçin Gerekli Belgeler Nelerdir, Nereye Başvuru Yapılır

1 Yorum

  1. admin ben düz lise mezunuyum ve ygs 3 puanım 270 bu bölümün iş imkanı iii oldugu için birazda ondan seciyorum ve bu bölümü kazanırsam zorlanmadan okuyabilir miyim Çünkü ben bu saglık acısından hiç ders fln görmedim bunun hakkında bilgi verir misinn ?

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz