Toki “Konut Giriş Ücreti” Adıyla Dolandırıyorlar dedi

0
84

Toki den yapılan açıklamada, vatandaşlara konut vaadiyle “Konut giriş ücreti” adı altında sahte imza ve sözleşmelerle vatandaşlardan para toplandığını belirtti.

“Toki “böyle birşeyin olmadığını, sahtekarların toki logosunu ve imzayı taklit edere konut giriş ücreti adı altında vatandaşlardan para topladığını ve dolandırıcılık yapan art niyetli kişilerin olduğunu belirtti.

Toki yaptığı açıklamada vatandaşların bu tarz art niyetli kişilere itibar etmemeleri gerektiğinin altını çizdi.

İşte toki den yapılan yazılı açıklama..

“İdaremize son günlerde yapılan bazı şikayetler ve alınan duyumlardan art niyetli kişilerin, TOKİ logosu ile yetkili kişilerin isim ve imzaları taklit ederek, evrak sahteciliğiyle dolandırıcılık yaparak vatandaşlardan para alındığı duyulmaktadır. İdaremizce yapılan konut satışlarında, TOKİ’nin Ankara Bilkent Plaza B-1 Bloktaki merkezinden ve İstanbul Halkalı Atakent 2. Etaptaki ofisinden vatandaşlarla yapılan görüşme sonrası, konut peşinatlarının yatırılması için TOKİ yetkilileri tarafından devlet bankalarına yönlendirilmektedir. Mahalle bürolarından, elden para alınması şeklinde bir uygulama bulunmamaktadır. Vatandaşlarımızın mağdur olmamaları amacıyla bu tür art niyetli girişimlere hiçbir şekilde itibar edilmemesi bu tür yaklaşımlar karşısında güvenlik birimlerinin bilgilendirilmesi gerekmektedir. Vatandaşlarımızın şüpheli durumlarda 312 565 20 90’dan 98’e kadar olan telefon numaralarını arayarak bilgi edinmeleri ve yetkililerimizi uyarmaları gerekmektedir.”

Önceki MakaleSpk Lisanslama Kurs Fiyatları, Ücretleri, Dersleri 2013
Sonraki MakaleGütmek Nedir, Ne Demek ? Anlamı, Örnek Cümle

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz