Toruna bakan Anneanne/Babaanne ye Maaş nasıl alınır, şartları nelerdir

0
150
torun bakan anneanneye maaş

Toruna bakan Anneanne/Babaanne ye Maaş nasıl alınır, şartları nelerdir? Kadının iş hayatındaki rolünü artırmak, ve üretimi artırmak amacıyla yeni bir uygulama devreye giriyor, artık bundan sonra Torunlarına bakan Anneanne maaş alacak, böylece bebek annesi işine gözü arkada kalmadan gidebilecek ve üretimde bir düşüş yaşanmayacak. Kadın istihdamına yönelik bu güzel haber pek çok anneanne ve babaanneleri sevindirdi, özellikle maaşı olmayan büyükanneler için bu durum oldukça sevindirici oldu.

Müjdeli haberi Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu verdi, kadın istihdamına yönelik yapılan bu uygulama ile binlerce annenin işinde çalışırken bebeklerinin de emin ellerde olduğunu hissederek verimli şekilde çalışması planlanıyor.

Çocuğunu bebek bakıcısına bırakmak istemeyen anneler için de oldukça sevindirici bir durum, bakıcının parasını devlet ödeyecek anne işini yaparken bebeğinin emin ellerde olduğunu bilerek verimi düşmeyecek. Böylece ülke ekonomisi zarar görmeyecek üretim artarak devam edecek.

Pilot uygulama devrede kısa zaman içinde detaylar açıklanacak, maaş konusunda miktarı da yine önümüzdeki günlerde belli olacak.

Şuan için kesin olan bir şartlar şu şekilde ;

  • Anne’nin çalışıyor olması,
  • Anneanne ve babaanne ikisinin de olması durumunda sadece birisine destek verilecek,
  • 0-3 yaş aralığında bebek olması,
Önceki MakaleAvrupa Komisyonu Görevi Kısaca
Sonraki MakaleBütünleme sınavı kaldırıldı mı? YÖK’den açıklama

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz