Toruna Bakan Babaanneye, Anneanneye Maaş Başvuru Şartları

0
268

Toruna Bakan Babaanne, Anneanne’ye Maaş Başvuru Nereye Yapılacak, Başvuru şartları, Toruna bakan babaanneye anneanneye 425 TL maaş almak için nereye başvurmak gerekiyor, babaanneye maaş başvuru formu.

Son günlerde sıklıkla konuşulan bir haber olan Toruna bakan büyükannelere maaş konusunda düğmeye basıldı ve imzalar atıldı. Büyükanneler ilk maaşlarını Nisan ayı gibi alabilir. Başvuru şartları, koşulları ve başvuru için gerekli nitelikler de belirlendi. 425 TL nakit devlet yardımı alacak olan büyükanneler başvurularını nereye yapacak, başvuru kimleri kapsıyor işte haberin detaylı yazının devamında..

İlk aşamada 10 il pilot bölge olarak belirlendi ve toplamda ilk aşamada 6.500 büyükanneye pilot uygulama ile torun bakım maaşı verilecek. Böylece  torununa bakan büyükanneyi devlet desteklemiş olup, annesi işine devam edebilecek ve böylece üretimin veya hizmetin aksamaması sağlanacak.

Toruna bakan babaanneye, anneanneye maaş başvuru formu, başvuru nereye yapılacak

İstanbul, Bursa, İzmir’de Bin kişiye… Ankara, Kayseri, Sakarya, Konya, Antalya, Gaziantep illerimizde 500 kişiye ödeme yapılacak.

BAŞVURULAR NASIL VE NEREYE YAPILACAK?

-Büyükannenin 65 yaşından küçük olması,

-Büyükannenin bebeğe bakabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmaması,

-Çocuğun annesi son 1 yıldır sigortalı olarak çalışıyor olması,

-Bebek 0-3 yaş arası olması,

-Büyükannenin net maaşının 3 bin liranın üstünde olmaması,

-Ailenin net gelirinin 4500 TL den fazla olmaması,

Bu şartları taşıyan büyükanneye aylık 425 TL olarak 1 yıl boyunca ödeme yapılacak.

BAŞVURULAR NEREYE YAPILACAK?
Başvurular Çalışma Bakanlığının web sitesi, İŞ-KUR ve SGK müdürlüklerine yapılacak. Başvuru sırasında yoğunluğun fazla olması durumunda, çocuk sayısı, sezeryan doğum normal doğum, ailedeki çocuk sayısı gibi çeşitli faktörler de sıralamada etkili olacak.

ÖDEMELER NEZAMAN YAPILACAK?

Uygulama mart ayında başlaması planlanıyor, ilk ödemeler ise Nisan ayında yapılması muhtemel, herhangi bir sıkıntı veya aksaklık çıkmaması durumunda babaanne veya anneanneler nisan ayında ilk ödemeleri alacak.

Önceki MakaleTevhid-i Tedrisat Kanunu Niçin Yapılmıştır
Sonraki MakaleSu katı hale geçtiğinde yoğunluğu neden küçülür

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz