Transkript Nasıl Alınır

0
292

Transkript Nasıl Alınır, transkript nedir, ne demek, okultan nasıl alabilirim,

Soru :

Yıllar önce mezun olduğum okuldan transkript almam gerekli bunu nasıl halledebilirim ? kısa ve en kolay yolu nedir, teşekkür ederim.

Cevap :

Transkript Nedir ?
Mezun olunan bölümden alınan dersler ve geçme notları ile birlikte, diploma puanının yer aldığı imzalı ve üzerinde öğrenciye ait bilgilerin bulunduğu belge.

•Transcript ücreti: Yurt içinden başvurularda “Öğrenci Kopyası / Resmi Kopya” için 5 TL. ödenmelidir. Yurt dışından başvurularda her kopya için 10 ABD $ ilgili hesap numarasına havale edilmelidir. Havale ücreti öğrenciye aittir. Ödeme dekontunun üzerine bölüm ve öğrenci numarası yazılmalı ve ödeme dekontu Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığı’na elden veya posta/faks yolu ile iletilmelidir.

• Resmi transcriptler: Resmi Transcript hazırlanması için resmi transcript başvuru formu doldurulması gerekir. Resmi Transcriptler posta adresine, öğrenci işleri tarafından postalanabilir veya kapalı zarf içinde elden alınarak öğrenci tarafından postalanabilir.

• Hazırlanan transcriptler: Transcriptler iki gün içinde öğrenci işlerinden alınabilir. Transcript, öğrencinin isteği halinde adresine postalanabilir , imzalı dilekçesinin bulunması durumunda bir başkası tarafından alınabilir.

Önceki MakaleBabalar Günü Resimli Mesajlar , Sözler
Sonraki MakaleFarklı Doğum Günü Mesajı Sevgiliye

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz