Ülkemizde çevrenin yeterince korunduğunu düşünüyor musunuz

0
88

Ülkemizde çevrenin yeterince korunduğunu düşünüyor musunuz, neden, Çevre kirliliği insanların yoğun olarak yaşadığı yerlerde çok sık görülen bir sorundur. Kirli hava demek, sağlığımızı tedirgin eden bir hava anlamına gelmektedir, her nefes alış verişimizde zararlı pek çok molekülü soluyoruz demektir. Çevre kirliliği konusunda özellikle nüfus yoğunluğu olan İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde metrekareye düşen insan sayısı arttıkça hava kirliliği daha da hayatı tedirgin edici hale gelmektedir.

Çevredeki ağaçların, ormanların yok edilmesi çevre kirliliğini arttırıcı etkenlerin başında gelmektedir, ve günümüzde insanoğlu sırf kendi çıkarları için, kendine kalacak yer ve barınma ihtiyaçlarını gidermek için ormanlarımızı  yok etmektedir. Yok edilen ormanlar çevre kirliliğini şehir içinde arttırmaktadır.

istanbul ağaç sayısı
istanbul ağaç sayısı

Ülkemizde çevrenin yeterince korunmadığını düşünüyorum, yukarıdaki fotoğrafta da açık bir şekilde görüldüğü gibi İstanbul’da geçmiş yıllarda var olan orman kümeleri günümüzde giderek azalmakta ve bu ormanların, ağaçların olduğu yerleri beton binalar kaplamaktadır, bu çevrenin doğal güzelliklerinin korunmadığına verilebilecek bir örnektir.

Önceki MakaleÇevrenizde insan eli değmeden oluşmuş neler var
Sonraki MakaleÜlkemizde Doğal afetlere karşı alınan önlemler

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz