Ülkemizdeki işsizliğin sebepleri nelerdir?

0
108
işsizlik oranları nelerdir

Ülkemizdeki işsizliğin sebepleri nelerdir?

Ülkemizdeki işsizliğin en temel nedeni niteliksiz elemanların çokluğu yani nitelikli elemanların azlığının bir sonucudur. Niteliksiz elemanların fazla olması firmaların nitelikli eleman bulmakta zorlanmaları ile ülkemizde işsizliğin en önemli sebebidir. Bu ve bunun gibi sorunlarla karşı karşıya kalmamak için nitelikli belli bir konuda bilgisi ve yetkinliğe sahip olmalıyız.

İşçi arayan firmalar en çok neden şikayet etmektedir?

İşçi arayan firmalar genellikle niteliksiz elemanların çokluğundan şikayet etmektedir, bu tür elemanlar girdikleri işlerde hem kalıcı olamıyor hemde iş bulmakta zorlanıyor. Firmalar, Nitelikli elemanların ise azlığından yakınıyor.

“İş Arayan Değil, Aranan Eleman Olun” sözünden ne anlıyorsunuz? Sizce aranan bir eleman olmak için neler yapılmalıdır?

Öncelikle iş arayan değil aranan eleman olun sözü bana, nitelikle belli konularda bilgisi olan bir alanda uzmanlığa sahip olan bir vatandaş olmayı anlatıyor, eğer belli alanda uzmanlık sahibi olursak iş bulmamız hem daha kolay hemde daha kalıcı olur. Aranan bir eleman olmak için tek bir alanda iyi çalışmalar yapmış olmak, belli bir alanda ve konuda bilgi sahibi ve yetkili bir kişi olmak gerekir.

 

Önceki MakaleEğitimin, bir ülkenin gelişmesindeki yeri ne olabilir
Sonraki MakaleFotoğrafın Çekildiği Tarihi Değiştirme

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz