Emekli maaşı zamları 2011

7
137

Ssk ve bağkur emeklilerinin 2011 yılı zamları yarın başbakan Recep tayyip erdoğan ın yapacağı basın toplantısı ile halka duyurulacak.
Emekliler her yıl yapılan zamları az bulurken bakalım bu yıl emekli maaşlarına nasıl bir zam yapılacak, emekliler zam haberini almak ve zam oranlarını öğrenmek için sabırsız.
Başbakan Erdoğan yarın yapacağı grup toplantısında 2011 ocak ve temmuz ayı emekli maaşlarını açıklayacak.

Başbakan erdoğan ın yaptığı grup toplantısının ardından Emeklilere verilen zam oranları açıklandı, detayları yazının devamında bulabilirsiniz.

İşte yeni emekli maaşları zammı (12 ekim 2010)

Düşük aylık alanlara artış temini için Ocak ayında en düşük aylıklara en az 60 TL olmak üzere artı yüzde 4 oranında artış yapıyoruz. İlk altı aydaki enflasyona bakılmadan Yüzde 4 oranındaki artış aynen geçerli. 2011 yılının tamamında yüzde 21.7 ile yüzde 4 arasında artırıyoruz. Rakamsal olarak söylersek yıllık 98 ile 91 TL arasında artış sağlıyoruz. En düşük Bağ-Kur emekli aylığı ocak ayında 371 TL den 430 TL, Temmuz ayında ise 451 TL’ye çıkıyor. En düşük Bağkur emekli aylığına 2011 yılında 80 TL yıllık yüzde 21.7 oranında artış yapmış oluyoruz.

SSK tarım emeklisini en düşük aylığı 492 TLden Ocak ayında 555 TLye Temmuz ayı ile birlikte 577 TL;ye ulaşıyor. SSK tarım emeklisi aylığı yıllık 85 TL yani yüzde 17.3 oranında artıyor. Bağ-kur esnaf emekli aylığı Ocak ayında 511 TLden 574 TL, Temmuz ayı artışı ile birlikte ise 597 TLye ulaşıyor. Esnaf emeklisinin aylığına böylece 86 TL yani yüzde 16.8 oranında artış yapıyoruz. En düşük SSK emekli aylığı 648 TLden 710 TLye, Temmuz ayında 739 TLye çıkıyor. SSK işiçi emeklisinin aylığı 91 TL yani yüzde 14 oranında artıyor.

“Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 12 ekim Grup toplantısı konuşması izle”

[pro-player]http://video.beyazgazete.com/video/2010/10/12/2010101212717.f4v[/pro-player]

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, 2011 yılı işçi ve Bağ-Kur emekli maaşlarıyla ilgili çalışmaları tamamladıklarını, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yarın, AK Parti grup toplantısında 2011 yılı Ocak ve Temmuz ayı emekli maaşlarına yapılacak zammı açıklayacağını bildirdi.

Bakan Dinçer, Başbakanlık Yeni Bina’da, Orta Vadeli Program ve Orta Vadeli Mali Plan konusunda düzenlenen basın toplantısında, ”Emeklilerle ilgili yeni bir düzenleme var mı?” sorusunu yanıtladı.

Bu konuda, ”Eğer promosyonlar kast ediliyorsa, keşke onun kararını verecek olan ben olsaydım” diyen Dinçer, ”Çünkü o zaman emeklilerimizin lehine karar vermek benim açımdan çok daha kolay olacaktı ama konuyla ilgili görüştüğümüz bankalarla maalesef olumlu bir netice elde etme imkanımız olmadı ama hala da son görüşmeyi yapmadık. Onu da açıklamakta yarar görüyorum” dedi.

Bakan Dinçer, bunun dışında, 2011 yılında emekli maaşlarıyla ilgili çalışmaları tamamladıklarını, Ekonomik Koordinasyon Kurulu’nun bu meseleyi görüştüğünü, yarın çok büyük ihtimalle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın grup toplantısında bu açıklamayı yapacağını bildirdi.

Açıklamanın hangi emeklilere ilişkin olacağı sorusu üzerine Dinçer, ”2011 yılı için emeklilere vereceğimiz maaş artışlarıyla ilgili düzenlemeyi kastettim. Biliyorsunuz devlet memurlarının maaşlarıyla ilgili artışlar belli olmuştu, emeklilerimizinki henüz belli olmamıştı. O çalışmaları da tamamladık. Dolayısıyla yarın Sayın Başbakanımız 2011 yılı Ocak ayında ve Temmuz ayında emekli maaşlarına yapılacak zammı da açıklayacak. İşçi, Bağ-Kur” diye konuştu.

Gazetecilerin bu konudaki soruları üzerine Dinçer, çalışmanın yaklaşık 7 milyon emekliyi ilgilendirdiğini belirterek, ”Her şey kontrol altında, bütçemize de yerleştiriyoruz, kaynağı belli, her şeyi belli” dedi.

AAÖnceki Makaleyunus emrenin hoşgörü ile ilgili sözleri şiirleri
Sonraki MakaleYer gök aşk dizisi fox tv oyuncuları

7 Yorum Yapıldı

  1. yukardaki haberin sonunda en düşük emekli maaşı 720 lira yazıyor . Bu yanlış veya yazan arkadaş bilmiyor.. ben 670 lira alıyorum .. BİLGİLERİNİZE ..

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz