Üniversite Yerleştirme Sonuçları 19 Ağustos da Açıklanacak

1
101

Üniversite yerleştirme sonuçlarını binlerce aday merakla bekliyor, daha önceden yazdığım bir yazıda geçen sene açıklandığı tarihi göz önüne alakara, 7 gün sonra açıklanacağı konusunda bilgi vermiştim, ancak yanıldım  : )

Benimki sadece bir tahmindi, Ösym başkanı Ali demir bugün yaptığı açıklamada Üniversite yerleştirme sonuçlarının 19 ağustos tarihinde açıklanacağını bildirdi.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, üniversiteye yerleştirme sonuçlarının 19 Ağustos 2011 Cuma günü açıklanacağını bildirdi.

Prof. Dr. Demir, “Yüzlerce gencimizin ve ailelerinin heyecanla beklediği 2011 ÖSYS Yerleştirme Sonuçlarını açıklama aşamasına geldik” dedi.

Adayların sabırsızlıkla bekledikleri sonuçları hızlı bir şekilde tamamlamak için ÖSYM olarak özverili ve yoğun bir çalışma temposundan geçtiklerini vurgulayan Demir, “Bu süreçte sistemli olarak kurumumuzu yıpratma gayreti güden yalan haberler de yapılıyor ne yazık ki. Buna rağmen biz, bir gencimizin bile hayallerine kavuşmasını geciktirmemek, adayları ve yakınlarını bekletmemek için sadece işimize odaklandık” diye konuştu.

Üniversiteye yerleştirme sonuçlarını 19 Ağustos 2011 Cuma günü açıklayacaklarını bildiren Demir, adayların sonuçların açıklandığı gün, saat 15.00 itibariyle ÖSYM’nin “http://sonuc.osym.gov.tr” internet adresinden sonuçlara ulaşabileceklerini söyledi.

ÖSYM Başkanı Demir, adayların sonuçları T.C kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerini belirterek, “Bu yıl yerleştirme sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek” diyerek adaylara hatırlatmada bulundu.

 

Önceki MakaleGece Uyurken Çok Terliyorum
Sonraki MakaleAskere Gitmek İstiyorum

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz