Wikipedia’ya Nasıl Girilir? (Programsız, Dns’siz, VPN’siz Farklı Giriş)

0
259
Wikipedia'ya nasıl girilir

Wikipedia’ya nasıl girilir? (Programsız, Dns’siz, VPN’siz Farklı Giriş). Arkadaşlar biliyorsunuz Wikipedia önemli bilgi kaynaklarından birisidir. Pek çoğumuz araştırma yaparken bu siteden faydalanıyoruz ancak ülkemizde yasaklı olması sebebiyle girilemiyor bende şimdi sizlere bu siteye nasıl gireceğimizin farklı bir yolunu göstereceğim.

Wikipedia‘ya giriş yapmak için Google üzerinden bir araştırma yapmamız gerekiyor, yani size hangi bilgi lazımsa Google üzerinden araştırın evet şimdi örnek olarak gösterelim.

Diyelim ki “Mevlana” ile ilgili bir araştırma yapacaksınız, Google’da “Mevlana” kelimesini arattınız ve karşınıza çıkan sonuçlar içinde wikipedia da mevcut.

wikipedia giriş nasıl yapılır, vpnsiz, dnssiz

Arattığımız “Mevlana” sonuçları içindeki Wikipedia‘ya girmek için yeşil renkli URL nin yanında bir ok işareti var buraya basıyoruz ve karşımıza iki seçenek çıkıyor buradan ÖNBELLEK bölümüne bastığımızda Wikipedia’dan istediğimiz bilgiye erişebiliyoruz. Burada Google’un önbelleğinden faydalanmış olduk, bizim işimizi fazlasıyla görecek bir işlemdir ben bu şekilde kullanıyorum tavsiye ederim.

 

Önceki MakaleHaçlı Seferinden Sonra Avrupa’ya Geçen Ve Coğrafi Keşiflere Etki Eden Buluş Nedir?
Sonraki MakaleNüfus Yoğunluğunun Az Veya Çok Olmasına Etken Nedir

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz