Wikipedia’ya Nasıl Girilir? (Programsız, Dns’siz, VPN’siz Farklı Giriş)

0
202
Wikipedia'ya nasıl girilir

Wikipedia’ya nasıl girilir? (Programsız, Dns’siz, VPN’siz Farklı Giriş). Arkadaşlar biliyorsunuz Wikipedia önemli bilgi kaynaklarından birisidir. Pek çoğumuz araştırma yaparken bu siteden faydalanıyoruz ancak ülkemizde yasaklı olması sebebiyle girilemiyor bende şimdi sizlere bu siteye nasıl gireceğimizin farklı bir yolunu göstereceğim.

Wikipedia‘ya giriş yapmak için Google üzerinden bir araştırma yapmamız gerekiyor, yani size hangi bilgi lazımsa Google üzerinden araştırın evet şimdi örnek olarak gösterelim.

Diyelim ki “Mevlana” ile ilgili bir araştırma yapacaksınız, Google’da “Mevlana” kelimesini arattınız ve karşınıza çıkan sonuçlar içinde wikipedia da mevcut.

Wikipedia'ya Nasıl Girilir? (Programsız, Dns'siz, VPN'siz Farklı Giriş)
wikipedia giriş nasıl yapılır, vpnsiz, dnssiz

Arattığımız “Mevlana” sonuçları içindeki Wikipedia‘ya girmek için yeşil renkli URL nin yanında bir ok işareti var buraya basıyoruz ve karşımıza iki seçenek çıkıyor buradan ÖNBELLEK bölümüne bastığımızda Wikipedia’dan istediğimiz bilgiye erişebiliyoruz. Burada Google’un önbelleğinden faydalanmış olduk, bizim işimizi fazlasıyla görecek bir işlemdir ben bu şekilde kullanıyorum tavsiye ederim.

 

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here