Yardımlaşma ile ilgili örnek bir davranış bulunuz

0
157

Yardımlaşma ile ilgili örnek bir davranış bulunuz, yardımlaşma ile ilgili davranış örneği,

Yardımlaşma hayatta sosyal yaşamda özellikle bizim manevi duygularımızı geliştirmek, sonsuz mutluluk sağlayan güzel davranışlardan birisidir, ihtiyacı olan bir kişiye yardım etmek, düşeni kaldırmak, otobüste yaşlı ve hamile kadınlara yer vermek gibi örnek verebileceğimiz pek çok davranış biçimi insanı manevi olarak mutluluk sağlayan davranışlar arasında yer almaktadır.

Yardımlaşma ile ilgili olarak sizlere kısa bir olayı anlatacağım ;

8 kişilik Down sendromlu bir grup düz koşu için hazırlandılar günlerce, 1. olan kişi ödülünü alacak, yine 2. lik ödülü, 3. lük ödülü herşey normal atletlerde nasılsa onlarda da aynı şekilde uygulanacaktı, yarış başlamak için herkes can kulağıyla patlama sesini dinliyordu, ve atış yapıldı ve yarış başladı tabi normal atlet gibi her biri ok gibi fırlamasa da bazıları birkaç saniye önden bazıları ise birkaç saniye geriden olmak üzere koşmaya başladılar, yaklaşık olarak 10-25 saniye zaman geçtikten sonra birisi tökezledi ve yere düştü, can acısıyla ağlamaya başlayan yarışmacılardan birisini gören diğer arkadaşları arkaya baktılar ve yavaşlamaya başladılar, hep birlikte yere düşen down sendromlu arkadaşına doğru yöneldiler ve koluna girip ayağa kaldırdılar, içlerinden birisi geçeceğini düşünerek bir öpücük kondurdu, ve arkadaşının koluna girerek hep birlikte bitiş çizgisine geldiler, bunu gören seyirciler ayağa kalktı ve uzun bir süre yarışmacıların bu davranışından dolayı alkışladılar.. Şimdi soruyorum sizlere hangimiz down sendromlu ?

Arkadaşlar bu anlatılan olayda da anlayacağımız gibi, her zaman bencil olmamak gerekiyor, başkalarını da düşünmek, başka insanlar için bazen hareket etmek, onlara fayda sağlayacak hareketlerde bulunmak gerekiyor. En önemlisi bunları karşılıksız olarak yapmkak gerekiyor.

Önceki Makale“Zekât, sadaka, hac, umre ve kurban” sözcüklerinin anlamları
Sonraki Makale“Biri yer biri bakar, kıyamet ondan kopar.” atasözünü açıklayan bir yazı yazınız.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz