Yaşadığınız kentten başka bir kente taşınmak zorunda kalsanız neler hissedersiniz

0
82

Yaşadığınız kentten başka bir kente taşınmak zorunda kalsanız neler hissedersiniz ?

İnsanlar çoğu zaman doğdukları ve büyüdükleri yerde yaşamazlar, gerek iş dolayısıyla gerekse farklı sebeplerden dolayı her zaman aynı yerde, aynı şehirde olmayız.

Yaşadığım yerden farklı bir kente taşınmak zorunda kalsanız neler hissedersiniz? sorusunun cevabını da babası öğretmen olan bir çocuk olarak sanırım en iyi ben verebilirim.

İlk önce alıştığınız arkadaşlıklar kurduğunuz ve çevre oluşturduğunuz bir yerden bambaşka ve hiç bilmediğiniz bir yere taşınmak oldukça zordur. Taşınılan yeni yere adapte olmak, oradaki insanları tanımak ve şehri öğrenmek ile zaten 6,7 ay gibi bir süre hemencecik geçiverir. Evet farklı yerler görmek güzeldir, farklı şehirleri öğrenmek, farklı kişiler tanımak güzeldir. Fakat bir öğrenci için okulunda arkadaş ortamını, sınıfını bırakıp yepyeni bir arkadaş grubunun içine dahil olmak oldukça zordur.

Bu yüzden eğer taşınılması gerekiyorsa bence, yaz aylarında, 3 aylık tatilde taşınılması daha makuldür, zira dönem içinde yapılan değişikliklerde öğrencinin sınıfına adapte olması uzun zaman alacağından bu derslerina olumsuz etkilemektedir.

 

Önceki MakaleDestek ve hareket sistemi hastalıklarına üç örnek veriniz
Sonraki MakaleMahalleye yeni bir ortaokul açıldı bu okulun açılışı mahalledeki insanları nasıl etkiler

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz