Yatırım ve Pazarlama projesi hazırlama örnek

6
3134

Türkiye’nin coğrafi özelliklerini dikkate alarak, yatırım ve pazarlama proje önerileri tasarlayınız.

Ülkemizde yatırım yapılması gereken en önemli nokta bence çöpe attığımız ürünlerdir, çöpe öyle ürünler gidiyor ki okadar değerli ürünler çıkabiliyor ki aralarından bu ürünleri geri dönüşüme göndersek ciddi derecede ekonomi olarak güçlenmiş oluruz.

Projenin Amacı

Projenin amacı insanların evlerindeki çöpleri rastgele çöpe atmalarına engel olup, cam, plastik, metal olarak gruplandırıp bunları geri dönüşüme kazandırmakl ve gereksiz yere işgücünden kaçınarak devletin ekonomisine katkıda bulunmaktır. Proje kapsamında insanların bu atıklarını geri dönüşüme kazandıracak 3 farklı kutu bulundurulacak, insanlar atıklarını kutuya bıraktığında makine bu atıkların kaç kilo olduğunu, plastik atıksa plastik oranının yüzdesini, diğer atıkların yüzdesini alarak ürünü geri dönüşüme kazandıran kişiye bir ödeme yapacak, örneğin 1 kilo plastik 1 Tl şeklinde.Metal ve cam için de aynı uygulama yapılacak.

Yatırım Yeri : Yatırım için en önemli yer insanların nüfus olarak yoğun şekilde yaşadığı büyükşehirlerdir, büyükşehirlerde bu uygulama yapılmalı aktif olarak nüfusun fazla olduğu yerlerde uygulamaya geçirilmelidir. Nüfusun yoğun olduğu yerlerde çöpler fazla olduğundan proje için en önemli unsur insan yoğunluğudur.

Pazarlama
Bu sistemin kullanıcılara pazarlanması aslında işin en önemli noktası, insanlara bunu pazarlamak için çeşitli sloganlar bulunmalı, farklı tanıtımlarla bu sistem insanlara duyurulmalıdır, “çöplerinizi paraya dönüştürün” şeklinde insanları cezbeden “para” ifadesi geçen kelimelerle insanların dikkati çekilerek çöpleri ayrıştırılması sağlanabilir.

İnsanlara yapılacak bu sembolik rakamlarla hem çöplerin geri dönüşümü kolaylaşacak hemde devlet ekonomisine bir artı sağlanacaktır.

Önceki MakaleZaman Ölçme Araçları Nelerdir
Sonraki MakaleVergi vermenin gereği ve önemi

6 Yorum Yapıldı

  1. çok kötüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüü

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz