Yumuşak Doku Travması Zedelenmesi Nedir, Kaç Günde Geçer

0
751

doku zedelenmesiYumuşak doku zedelenmesi ve aynı zamnda yumuşak doku travması nedir kaç günde geçer ve belirtileri nelerdir,

Yumuşak doku travması olarak teşhis konulan rahatsızlık dokuların zedelenmesi ile ortaya çıkan bir durumdur, benim ayağımda meydana gelen bu durum önce ağrı ve ardından sağ bacağımda diz altı bölgesinde meydana gelen iç kanama sonucunda ayağım koyu kırmızı oldu bazı bölgeleri.

Doktora başvurdum ve ardından doktor yer yer delikler açarak kanın temizlenmesine yardımcı oldu. Ardından Trabmatik yumuşak doku zedenmesi şeklinde teşhis koydu.

Ayağımda zorlanma, yüklenme ile meydana gelen bu durumun tek ilacının yatarak dinlenmenin olduğunu belirti doktor, ve ameliyat edilse bile yine 4,5 ayda, ameliyat etmesek yine dinlenerek 4,5 ay sürede ancak geçebileceğini belirtti.

Yumuşak doku travması, doku zedelenmesi olarak belirtilen bu durum sağ diz altımda meydana geldi ve ortalama 4,5 ay süre ile bacağımı zorlamadan yatarak dinlenmem gerektiği söylendi.

Sizler de benim gibi böyle bir Travmatik yumuşak doku zedenmesi rahatsızlığı ile karşılaştıysanız acilen doktora başvurun ve nerenizde meydana geldiyse dokulara daha fazla zarar vermemek için zorlamayın.

Önceki MakaleMithat Paşa Kimdir, Neler Yapmıştır ?
Sonraki MakaleÇıkık Nedir? Çıkıklar Hangi Eklemlerde Daha Sık Görülür

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz