Yurtdışından Ucuza Ne Hangi Ürün Getirip Türkiyede Satılır ?

0
142

internet ip adresi bulmaArkadaşlar merhaba herkese genelde ticarete kafası daha yatkın kişiler bu tarz konulara daha yoğun ilgi göstermekte bende bu konu hakkında sizlere birkaç birşeyler yazmak bilgi alışverişi yapabileceğimiz bir sayfa olsun istedim.

Yurtdışından ne getirip Türkiye’de satılır ?

Yurtdışında genelde elektronik eşya çok ucuzdur, yani en basit örneği bir profesyonel fotoğraf makinası Türkiye’de 2500 lira ise aynı body ve aynı lens ile yurt dışından bunu çok uygun fiyata sahip olabilirsiniz.

Yurtdışından sipariş verdiğim ürün Gümrükten geçer mi ?

Tek sorun gümrük, bende bu işe çok niyetlenmiştim yurtdışından, birşeyler getirip TÜrkiyede satmak için ama fark ettim ki gümrükte takılma ihtimali yüzde yüz gibi birşey o açıdan uzun vadeli bu sorun oluşturur, yada şöyle söyleyeyim yapmak istediğim şeyin yanlış olduğunu görüp vazgeçtim.

Gümrükte nasıl takılır ?

Gümrükte takılma ihtimali 75 euro ve üstü siparişler için yüzde yüz diye okudum biryerde ne derece doğru bilmiyorum, yani siz ilk siparişi verdiniz elinize ulaşabilir belki oda da tabiki kesin değil, diyelim ulaştı bir sonraki sipariş daha riskli, 3. sipariş ise daha daha riskli hale geliyor dolayısıla bu konuda ilerde sorunla karşılaşabilirsiniz.

Yurtdışından ürün getirmekle ilgili olarak bende çok düşündüm ancak sonradan araştırma yapınca vazgeçtim, sizlerde fikirlerinizi yazabilir konuya düşüncelerinizi iletebilirsiniz.

[ Yorum yazmak için Tıklayın ]

Önceki MakaleSamsung Galaxy Young s5360 ile Bilgisayardan İnternete Girme, Modem Yapma
Sonraki MakaleSamsung Galaxy Ace Bilgisayardan İnternete Girme, Modem Olarak Kullanma

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz