8. sınıf sbs sınavı sonuçları 7 temmuz da açıklanacak

0
124


sbs sınavı sonuçları 7 temmuz, sbs sınavı yorumlar, sbs sınavı yerleştirmeeler, sbs sonuçları, sbs yorumlar, kazananlar, 8. sınıf sbs sınavı sonuçları 7 temmuz tarihinde açıklanacak.

Milli eğitim bakanlığı tarfından yapılan seviye belirleme sınavı 8. sınıf sonuçları 7 temmuz 2011 tarihinde açıklanacak.  Meb sbs 8. sınıf sonuçları 7 temmuz.

Milli Eğitim Bakanlığınca, Türkiye’de tüm il ve bazı ilçe merkezleri ile yurt dışında Lefkoşa, Trablus, Riyad, Medine, Cidde, Tebük, Kuveyt, Aşkabat, Taşkent, Bakü ve Bişkek’te düzenlenen sınava 1 milyon 70 bin 148 ilköğretim 8. sınıf öğrencisi katılmıştı. Öğrencilere 100 soru yöneltilmiş ve 120dakika süre verilmişti.

Öğrenciler katıldıkları sınavın sonuçlarını “http://www.meb.gov.tr” ile “http://oges.meb.gov.tr” adreslerinden öğrenebilecek. Sınav sonuç bilgisi kısmında öğrenciler sınav ve yerleştirme puanları ile yüzdelik dilimlerini ve başarı sıralarını görebilecek. Sınav sonuçları öğrencilere ayrıca postayla gönderilmeyecek.

Öğrencinin sınav sonuç bilgileri, kayıt hakkı kazandığı okulun ekranından izlenebildiği için kayıt yaptırırken ayrıca sonuç belgesi talep edilmeyecek. Okul müdürlükleri, velinin talep etmesi durumunda internet adreslerinden sınav sonuç belgesinin çıktısını alacak, onaylayıp mühürleyerek imza karşılığı öğrenciye verecek.

Ortaöğretim Yerleştirme Puanı (OYP) 196 ve üzerinde olan öğrenciler tercih işlemi yapabilecek. OYP’si 196’nın altında olan öğrenciler tercihte bulunamayacak.

SBS 8. sınıf sonuçlarına göre, fen, sosyal bilimler, Anadolu liseleri; teknik ve endüstri meslek liseleri ile mesleki ve teknik eğitim merkezleri (Anadolu teknik lisesi, Anadolu meslek lisesi programları), tapu ve kadastro Anadolu meslek lisesi, tarım Anadolu meslek ve tarım meslek lisesi, denizcilik Anadolu meslek lisesi ve denizcilik Anadolu teknik lisesi, kız teknik ve meslek liseleri ile mesleki ve teknik eğitim merkezleri (Anadolu kız teknik lisesi, Anadolu teknik lisesi, Anadolu kız meslek Lisesi, Anadolu meslek lisesi programları); ticaret meslek liseleri (Anadolu ticaret meslek lisesi, Anadolu iletişim meslek lisesi, adalet meslek lisesi programı), otelcilik ve turizm meslek liseleri (Anadolu otelcilik ve turizm meslek lisesi programı), Anadolu öğretmen liseleri, Anadolu imam-hatip liseleri ile Anadolu sağlık meslek liselerine öğrenci yerleştirilecek.

Önceki MakaleHilal cebeci Twitter’ da resimlerini yayınladı yatak fotoğrafları
Sonraki MakaleTurkcell 3 liraya Facebook Paketi Hakkında bilgi nasıl yaparım bilgileri

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz