Abartı egzoz cezası ne kadar?

0
193

Abartı egzoz cezası ne kadar? , abartı egzoz taktırmak suç mu?

abartu egzoz cezası nekadar

Güzel kardeşim öncelikle neden abartı egzoz? Şekil yaptığını mı sanıyorsun? Evlerinde bebeği uyuyan onlarca aile var, o insanların suçu ne ? Mesaiye gitmek için gündüz uyuyan onlarca insan var, bunları hiç düşünmez mi insan?

ABARTI EGZOZ CEZASI : 92 TL ile 200 TL arası

Sırf keyfi nedenlerden dolayı insan, egzoz sesini bas bas bağırtarak diğer insanları ve aileleri rahatsız ederek nasıl mutlu olabilir? Abartı egzoz takıp bas bas bağırtarak sokaktan defalarca geçen insanlar toplum içinde dışarıdan bakıldığında eğitim seviyesinden kişiliğine kadar pek çok konuda fikir sahibi verebilmektedir. Lütfen egzozlarınıza abartı taktırarak diğer insanları rahatsız etmeyin.

Türkiye’de İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Bursa, Konya, Manisa, Aydın, Fethiye başta olmak üzere pek çok yeri gezdim pek çok yerde günlerce konakladım, yapmış olduğum gözlem sonucunda, eğitim seviyesi düşük olan mahallelerde, alt gelir grubuna ait olan sokaklarda caddelerde bu tarz motosikletlere abartı egzoz takıp bas bas bağırtan (şahin vs. gibi araçlara abartı takan) bağırta bağırta gezen tiplere defalarca rastladım. Birkaç kişiyi de bu egzozları söktürmesi konusunda ikna ettim.

Bu yazıyı okuyan arkadaşlara tekrar rica ediyorum, biraz düşünceli olun, evlerimizde hastası olan var, bebeği uyuyan var, mesaiye gidecek olan var, var da var… Bunlar sizi tatmin etmiyor diyelim, cezası var bu işin birader.. Hemde 100 ila 200 TL arası…

Kimsenin gürültü kirliliği yapmasına, başka insanları rahatsız etmesine hakkı yoktur. Bugüne kadar bu tarz suç teşkil edecek seviyede egzoz takarak milleti rahatsız eden kişileri şikayet ettim, şikayet etmeye de devam edeceğim.

Duyarlı olun.. Lütfen..

Önceki MakaleKaradeniz bölgesinin meşhur yemeği, halkoyunu ve tarımı
Sonraki MakaleSes yalıtımının amacı

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz