Adalet Bakanlığı’nın Katip alımında uyguladığıu Sıralama ve 20 katı sorunu

0
109

Konu : İcra katibi, zabıt katibi, ceza infaz kurumu katibi alımlarında yapılan kpss puanı sıralamaları ve 20 katı adayın uygulamaya çağrılması ile ilgili.

Adalet Bakanlığı’nın yapmış olduğu icra katibi, zabıt katibi, ceza infaz kurumu katibi alımlarında Önlisans ve Lisans mezunları için Kpss puanına göre sıralama yapılıp 20 katı adayın uygulama sınavına çağrıldığı için ilgili mezuniyet derecesine sahip adayların birtakım mağduriyetleri söz konusu olmaktadır.

Yargıtay, Danıştay gibi kurumlar 70.00 KPSS puanını geçen tüm adayları uygulama sınavına davet ederken, Adalet Bakanlığı’nın aynı sistemi uygulamaması sonucu klavye sınavında derece yapabilecek pek çok aday maalesef ki ilgili bakanlıkların KPSS sıralamalarının 75,78 KPSS puanları ile kapatmaları sonucu sıralamaya bile girememektedir.

Bizim istediğimiz ; Sıralama yapılırken adayların mezuniyet durumlarına göre kendi aralarında bir sıralama esasına tabii tutulmaları yada Ortaöğretim , Önlisans , Lisans mezuniyetlerinin her birinin kendi içinde bir sıralamaya tabii olmalıdır. Ya da Yargıtay ve Danıştay’ın uyguladığı sistem gibi 70.00 barajını geçen tüm adaylar uygulama sınavına çağrılması gerekmektedir.

Bu sorunun giderilmesi daha adaletli bir sınav sistemi için şarttır. Gereğinin kısa sürede Adalet Bakanlığı’mız tarafından yapılacağından şüphemiz yoktur.

***************************************************

Lütfen adalet bakanlığı’nın sınavlarda yapmış olduğu sıralama’dan dolayı mağdur olan arkadaşlar bu metni aşağıdaki posta adresine göndersin.
Arkadaşlar bu metni : info@adalet.gov.tr
bu mail adresine gönderin.. 200, 300 kaç kişi gönderirse kısa sürede belki bir çözüm bulurlar.

***************************************************

Önceki MakaleAkıllı bir varlık olmak insana ne gibi yararlar sağlamıştır
Sonraki MakaleAxess Chip Para Kullanılabilen Üye İş Yerleri

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz