Başkalarına sevgiyle yaklaşmak kişiye ne kazandırır

8
221

Başkalarına sevgiyle yaklaşmak kişiye ne kazandırır, bir örnek vererek açıklayınız. Çevremizdeki insanlar başta olmak üzere herkese sevgi ve saygı ile yaklaşmak bize yaşamımızın daha elverişli daha güzel, çevremiz tarafından daha çok sevilen bir profil çizen birisi olarak tanınmamızı sağlar.

Başkalarına karşı sevgi ile yaklaşmak her zaman kişiye bir artı katacaktır, mesela sabah uyandığımızda bakkala giderken bile somurtarak son derece sinirli tavırla girersek ve konuşmamızı o şekilde devam edersek alacağımız tepki genellikle olumsuz, hafif bir tebessümle girip güzel ve nezaketli bir konuşma yaparsak alacağımız tepki bambaşka olacaktır.

Yani kısacası sevgi ile insanlara yaklaşmak bizim daha çok sevilmemizi, sosyal yaşam içinde daha çok saygı gösterilmesini sağlar. Sevgi insanları birbirine bağlayan görünmez bağ niteliğindedir. Sevgi ile yaklaşmak en başta bize daha çok dost, daha çok arkadaş, daha geniş bir sosyal çevre kazandırır. Girdiğimiz ortamlarda insanlara daha iyi hitap edebilmeyi, insanlara sözümüzü daha iyi dinletmeyi sağlar. Bu ve bunun gibi şeyler başta olmak üzere pek çok kazandırdığı şey vardır. Kısacası sizler çevrenizdeki insanlara sevgiyle yaklaşırsanız hep kazanan taraf olursunuz.

Önceki MakaleAtatürk’ün sevgi ve barış ile ilgili sözleri
Sonraki MakaleBizler Allah’a karşı sevgimizi nasıl gösteririz

8 Yorum Yapıldı

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz