Başkanlık sistemi için Referandum Tarihi 16 Nisan 2017

0
88

Başkanlık için Referandum Tarihi 16 Nisan 2017, başkanlık referandumu nezaman yapılacak, evet – hayatı referandumu nezaman 2017, referandum tarihi 2017, anayasa değişikliği için referandum tarihi.

Referandum ne zaman 2017

Referandum için görünen tarih belli oldu, 16 nisan 2017 Pazar günü tarihinde halk Evet – Hayır için referanduma gidecek. Cumhurbaşkanı’nın aktif olarak bir partisinin olacağı referandum seçimi için artık sayılı günler kaldı.

Resmi gazetede yayınlanmasının ardından başkanlık sistemi için referandum propaganda süreci başlayacak ve partiler referandum çalışmalarını yürütecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Anayasa değişikliğini onaylamasından sonra Başbakan Yıldırım referandum tarihini açıkladı. Yıldırım, “Cumhurbaşkanımız anayasa değişikliğini onayladı, dolayısıyla artık halk oylaması, diğer adıyla referandumun tarihi de netleşti. İnşallah 16 Nisan tarihinde referandum yapılacak. Meclisin hallettiği cumhurbaşkanımızın imzaladığı bu değişikliğin vatandaşlarımız tarafından da nihai tasdiki yapılacak.” dedi.

Önceki MakaleLays Reklam Müziği Kim söylüyor, şarkının adı
Sonraki MakaleÇağatay Akman Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz