Besinlerin taze, temiz ve doğal olmasının sağlığımıza etkileri

56
178

Besinlerin taze, temiz ve doğal olmasının sağlığımıza etkilerini araştırıp topladığımız bilgileri farklı yöntemlerle (slayt, poster, drama vb.) arkadaşlarımıza sunalım.

Besinlerin taze, temiz ve doğal olmasının sağlığımıza etkileri

Besinlerin taze olmasının ve özellikle temiz olmasının sağlığımız, sindirim sistemimiz için çok büyük önem taşımaktadır.

Besinlerin taze olmasında o besinden almak istediğimiz vitamin, mineral gibi ihtiyaçları tam olarak alabiliriz, ancak bayat veya çürük gibi olan besinlerde vücudumuz için gerekli olan gıdalar yer almayabilir. Bunun yanında besinlerin temiz olamsına da dikkat etmeliyiz ,yemeden önce mutlaka bol su ile yıkamalıyız.

Tarladan toplanan özellikle kabuksuz olan besinleri bol su ile güzelce yıkamalıyız, toprakta yer alan ve besinlere geçen yabancı madde veya zararlı şeyler sindirim sistemimizi olumsuz etkileyebilir bu yüzden besinleri tüketmeden önce yıkamalıyız.

Önceki MakaleYanınızda sigara içildiğinde ne gibi rahatsızlıklar hissedersiniz
Sonraki MakaleGeçmişten günümüze geliştirilen mikroskop çeşitleri

56 Yorum Yapıldı

  1. Bunu Yazanlar İiçin Teşekkür Ederim. Kesinlikle Harika Bir Yazı Olmuş. Fen Hocamız Bize Bu Ödevi Verdi. Yarın Fen var. Yetiştirdim. Saolun 🙂

  2. çooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooook güzel bir site!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • yalnız kısa ama veb sitesinin adı kısabilim kusura bakma baska veb siteleri de var adamlar soruyu bile yazmıslar kıtabtakı bence yapanın ellerine sağlık ödevim kurtuldu

  3. Çok yardımcı oldu ödevim için 😀 5. sınıfa başladım ve öğretmenimiz ödev vermişti.Araştırdım burayı buldum 😀 Çok yardımcı oldu Elinize sağlık.Yapan çok güzel yapmış 🙂

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz