Vodafone Freezone liseler arası şarkı, müzik yarışması başvuru formu

1
170

15.Liseler arası yapılan müzik yarışmasına başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuru şartları ve başvuru şekli hakkında bilgi almak için vodafonefreezone.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Başvuru Formu için tıklayın

Başvuru Şartları

1. Yarışma, İstanbul, Ankara ve İzmir il sınırları içinde yer alan tüm ortaöğretim okullarına açıktır.
2. Yarışmacılar adına katıldıkları okulun öğrencisi olmak zorundadır. Kayıtlı olduğu okulda dil sınıfı (veya benzeri) açılamadığı için başka okula devam eden öğrenciler, devam ettikleri okulun ekibinde yer alabilirler. Bu öğrencilerin durumu, devam ettikleri okulun idaresi tarafından yazılı olarak belgelenmelidir.
3. Müzik alanında profesyonel eğitim veren okullar yarışmacı oldukları takdirde, jüri gerekli görürse, kendi aralarında ayrıca değerlendirileceklerdir.
4. Yarışma; icra, beste, orkestra, kız solist, erkek solist, sahne performansı ve enstrüman dallarında yapılacaktır. Yarışma, eleme ve final olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilecek, İzmir, Ankara ve İstanbul’daki elemelerde başarılı olan okullar, 14 Nisan 2012’de, İstanbul’daki finalde yarışma hakkını elde edecektir.
5. Yarışmanın İzmir elemesi 10 Mart 2012, Ankara elemeleri 17-18 Mart 2012 ve İstanbul elemeleri 23-24-25 Mart 2012 tarihlerinde gerçekleşecektir.
6. Eserler, çok sesli müzik anlayışının ışığı altında hazırlanacaktır. Ülkemizde ve dünyada geçerli tüm çoksesli müzik akımları (Rock, Pop, Jazz, Soul, R&B, Chill Out, Metal, Funky vs.) yarışmada yer alabilir.
7. En başarılı icra dalında seçilecek parçanın, bilinen bir grubun ya da sanatçının, daha önce yayınlanmış, popüler bir parçası olması gerekmektedir. Seslendirilecek parça yerli ya da yabancı olabilir. Parça,
5
sözlü olabileceği gibi, enstrümantal bir parça da seçilebilir. Tür kısıtlaması yoktur. Şarkı, orijinaline sadık kalınarak seslendirilecektir.
8. Beste dalında okullar diledikleri takdirde 2 farklı eserle yarışabilirler.
9. Beste dalı için hazırlanacak parçanın ya da parçaların, özgün ve daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış (kaset, cd, internet vb.) olması gerekmektedir.
Parçalardan birisi, tercihe göre, sözlü ya da enstrümantal olabilir. Beste, okul öğrencilerinden birine ait olmak zorundadır. Sözler için böyle bir zorunluluk yoktur.
Okullar, teması, “GENÇLİK, ÖZGÜRCE YAŞAM” olması şartıyla, bir parça hazırlayabilir ve bu tematik kategoride de yarışabilir. Bu temayı içeren bestelerin sözlü olması ve gerek beste, gerekse sözlerin okul öğrencilerinden birine ait olması şarttır.
10. Beste dalında yarışacak olan ekipler, imzalı EK-1-2-3 belgelerde, eserlerinin özgün ve kendilerine ait olduğunu, daha önce hiç bir yerde yayınlanmadığını, önceden düzenlenen yarışmalara katılmadığını, bu şartnamenin hükümlerini aynen kabul ettiklerini belirteceklerdir. Bu şartları taşımayan eserler yarışma dışı bırakılır. Ödül verilmiş ise iptal edilir.
11. Şarkı sözleri, Anayasa’nın dayandığı temel görüş ve ilkelere aykırı olamayacağı gibi, milli iradeyi zedeleyici, moral yıkıcı, müstehcen olamaz ve herhangi bir politik içerik taşıyamaz. Tüm şarkı sözleri ve etkinlikler, Türk Milli Eğitimi’nin genel amaçları ve ilkelerine uygun olacak ve katılımcı okulların idarelerinin kontrolü ve onayıyla yarışmada yer alacaklardır.
12. Sahnede, önceden verdikleri bilgiler dışında başka şarkı ve içerikle korsan gösteri yapan topluluklar yarışma dışı kalacakları gibi, gelişebilecek her türlü olay karşısında tek sorumluluk kendilerine ve dolayısıyla okullarına aittir. Organizasyon, kendi bilgisi dışında gerçekleşen bu tip olayların sorumluluğunu hiç bir şekilde paylaşmaz.
6
13. Her eser için sahnede seslendirme süresi maksimum 4 dakikadır. İcra ve beste dallarında yarışacak topluluklar için bu süre, her parça için maksimum 4 dakikadır.
14. Topluluklar 3 kişiden az ve 10 kişiden çok olmayacaktır.
15. İcra ve beste dallarında okul, farklı ekiplerle de temsil edilebilir.
16. Finale kalan ekipler, finalde, elemeler sırasında seslendirdikleri şarkıyla yarışacaklardır. Yarışma şarkısı değiştirilemez. Beste dalında finale kalan okullar da ön elemeye gönderdikleri besteyi seslendirmekle yükümlüdür. Sahnede farklı bir şarkı seslendiren ekipler diskalifiye olacaktır.
17. Yarışmaya beste dalında katılacak okullar bestelerini kaydedip, bu demo kaydı “Audio” formatında bir CD ile organizasyona teslim edecektir.
18. Öğrenciler, ailelerinden, yarışmaya katılabileceklerine ilişkin izin belgeleri alacaklardır.
19. Okullar, başvuru formlarıyla birlikte, beste dalında yarışıyorlarsa, demo CD’lerini, bestenin şan melodisinin notalarını, şarkının sözlerini, okul yönetimince imzalanarak onaylanmış şartnameyi, fotoğraflı öğrenci belgelerini, yarışmacı ekiplerin toplu olarak çekilmiş ,“jpeg” formatındaki bir resminin yer aldığı CD’yi ve ailelerinin izin belgelerini, organizasyon merkezine elden ileteceklerdir. Adresler ve tarihler aşağıda yer almaktadır.

Önceki MakaleÜniversite harf notları ve puan olarak karşılıkları
Sonraki MakaleHamileyken adet kanaması olur mu ?

1 Yorum

  1. Vodafone freezone müzik yarismasinda benden yer almak isterim yapmis oldugum kendi bestemle olumlu veya olumsuz her Türflügel cevabinizi beklerim iyi günler sevgilerimle saygilarimla Augen Günel

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz