Hamileyken adet kanaması olur mu ?

0
121

Hamileyken adet kanaması olurmu, hamileyken adet olurmu ?

Hamileyken adet olunur mu? Hamileyken adet olmak mümkün mü? Hamileyken adet olunur mu?

Hamilelik belirtisi olarak görülen ve hamilelikten önce kesilen adet kanamaları, hamilelik dönemi içerisinde aslında bir daha oluşmaz. Fakat çeşitli etkenlerden dolayı hamileyken bir kanama oluşursa, uzmanlar bu konu hakkında şunları söylüyor;

Uzmanlara göre hamile kadınların adet görmemesi gerekir. Ancak hamileyken kanama olması durumunda:

“Hastaların adetle en sık karıştırdıkları durum, döllenmiş yumurtanın rahime yerleşmesi esnasında oluşan ve adet zamanına yakın görülen lekelenme tarzı kanamalardır. Bu kanamaya halk arasında yerleşme kanaması denilmektedir.

Hamile kadınların yaklaşık %20 de gebeliğin ilk 3 ayı içinde kanama olabilir. Bu kanamalar bir düşük tehlikesi, anne karnında bebeğin kalp atışlarının durması (Bebegin ölmesi) veya dış gebelik olup olmadığı açısından çok önemlidir. Kanama ayrıca rahim ve rahim ağzı iltihaplarına, rahim ağzı yaralarına, mol gebeliğe (Üzüm gebeliği) vb. diğer sebeplere bağlı olabilir.

Hamile olup da adet kanaması olan hastalar, mutlaka kanamayı ciddiye alıp doktora başvurmalıdırlar. Üzerine adet görüyorum diye olayı geçiştirmeleri ciddi problemlere neden olabilir.”

Önceki MakaleVodafone Freezone liseler arası şarkı, müzik yarışması başvuru formu
Sonraki MakaleSGK Müfettiş Yardımcısı Alımı İlanı Başvuru Bilgileri, Başvuru Tarifi

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz