Cep Telefon Gps Konumunuz Geçici Olarak Kullanılamıyor Sorunu

7
287

cep mesajSoru :

Andorid telefonlarda sık sık karşılaşılan bir sorun olarak baş gösteren gps konum bulamama problemi hakkında çoğu kez bu hatayla karşılaşıyorum,bu hatanın kaynağı nedir nasıl çözebilirim, iş gereği sürekli dışarıda kalan bir insanım dolayısıyla gps sık sık ihtiyacım ve telefonum beni yarı yolda bırakmasından sıkıldım lütfen buna bir çözüm bulmak lazım teşekkür ederim.

Çözüm

Telefonun ana menüsünde numara çevirme bölümüne geliyoruz.

Eclair 2.1 versiyonu için şu girişi yapıyoruz
*#*#1472365#*#*
Froyo 2.2 versiyonunda bu menü isimleri değişik olabilir, giriş için *#*#3214789650#*#* kullanılıyor.
Benim telefonum 2.1 olduğu için 2.2’de bunu denemedim.

Sayıları girince bir menü açılıyor. İlk olarak, Application Settings menüsüne giriyoruz. Operation Mode altında Standalone olduğunu kontrol ediyoruz. Use Skyhook – On olacak
Sonra bir ekran geri geliyoruz.
SUPL/CP Settings tuşuna basıyoruz.
Server kısmına 1.europe.pool.ntp.org yazıyoruz.
Server port kısmına 7275 veya 7276 yazıyoruz, burda kesin bir tercih yazılmamış, hangi port ile daha kısa sürede uydu buluyorsanız o port kalabilir.

Daha sonra geri tuşu ile bu menüden çıkıyoruz, telefonu açıp kapattıktan sonra Google Maps’te konumlamada bir sıkıntının olmaması lazım.

Yabancı forumlarda Operation Mode kısmında MS Based seçip sağlıklı kullananlarda var ama ben testleri hep Standalone olarak yaptım, MS Based hiç denemedim.

Hala sorununuz devam ederse bize yazmak için [ Tıklayın ]

Önceki MakaleGalatasaray Üniversitesi Bölümleri ve Taban Puanları 2013-2014
Sonraki MakaleAssassin’s Creed 4 Hataları Çözümleri 2013-2014

7 Yorum Yapıldı

  1. benim telefonum 1. sınıf replika note 3. giriş için dediğiniz sayıları yazdım lakin n son yıldızı tuşladığımda tüm sayılar kayboluyor. şimdiden teşekkürler.

  2. Selam kardeşim.Benim elimde samsung galaxy note 3 replika telefon var.Sorun konum bulunamıyor.Android sürümü 4.3.Sorunun çözümü inşallah sende vardır.

  3. Kardeşim elimda samsung galaxy note 3 replika cep telefonu var.Sorun konum bulunamıyor.Android sürüm 4.3 sorunumun çözümü sende varmı acaba yada nasıl bir yol izlemeliyim.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz