Davranışlarımızın melekler tarafından yazılmasının..

0
111

Davranışlarımızın melekler tarafından yazılmasının, sorumluluklarımızı yerine getirmemiz açısından etkilerini değerlendiriniz.

Davranışlarımız sürekli olarak kayıt altına alınmaktadır, sevap işlediğimizde sevap, günah işlediğimizde ise günah olarak kayda geçmektedir bu durum insanları Allah’a karşı olan sorumluluklarını yerine getirmede daha hassas yapmaktadır. İnsanlar davranışlarında ahiret yaşamını düşünerek, sevap işlerse sevap, günah işlerse günah yazıldığını bilmek, sürekli olarak kayıt altında olduğunu bilmek insan ilişkilerinde ciddi olarak bir olumlu yönde değişim gösterir.

Eğer kayıt altına alınmasaydı, ozaman bazı kişiler zaten kayıt edilmiyor deyip, hertürlü kötülüğü, fenalığı yapabilirdi, fakat şuan yaptığımız tüm herşey kayıt altında olduğundan insanlar en ufak olumsuz birşey yaparken veya söylerken yapmadan önce bu durum insanı düşünmeye sevk etmektedir.

Bu gibi pek çok şekilde olumlu faydası bulunmaktadır ,insanların birbirlerine karşı ikili ilişkilerde de ciddi şekilde değişiklik göstermektedir. Ayrıca davranışlarımızın melekler tarafından kaydedilmesinin bir başka önemi insanların hiçbir zaman yalnız kalmadığının, herzaman her yerde meleklerin ona eşlik ettiğinin bilincinde olmak insanı ümitsizliğe kapılmasını önlemektedir.

Önceki Makale3 ayrı organın dilinden sigaranın verdiği zararları anlatan mektup
Sonraki Makale“Kovulmuş şeytanın kötülüklerinden Allah’a sığınırım” anlamı

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz