3 ayrı organın dilinden sigaranın verdiği zararları anlatan mektup

3
447

Uzun yıllardır sigara içen bir insanın organları olduğumuzu düşünelim üç ayrı organın dillerinden sigaranın bu organlara verdiği zararları anlatan 3 mektup yazalım.

Uzun yıllardan beri sigara içen bir kişinin organları gibi düşünerek birkaç birşeyler yazacağız bu konu hakkında, değerli arkadaşlar aşağıdaki bilgiler işinize yaradıysa lütfen teşekkür etmeyi çok görmeyiniz. Şimdi başlıyoruz.

Sigaranın zarar verdiği Organlar’dan Mektuplar

sigara içen insanın dişi
sigara içen insanın dişi
1-Dişler
Merhabalar çocuklar ben Diş’im ağzıma giren herşeyi çiğnerim, ufacık parçalar haline getiririm, orjinal rengim bembeyazdır, güldüğünüz zaman bembeyaz olarak görünürüm, dişler sağlık için çok önemlidir, herhanbi bir yerimde ufacık bir sorun oldumu ağrırım ve çok canınızı acıtırım.

Benim kıymetimi bazı kişiler bilmez, daha doğrusu bilmiyorlar, ne güzel bembeyazım sigara içerek beni günden güne sarartıyorlar, sonra da neden benim dişlerim sarardı diye aklınıza hayalinize gelmeyecek kimyasal şeyleri benim üstüme döküyorlar ve çalkalıyorlar ağzımda. Oysa ki sorunun kaynağı sigara bunu bilmiyorlar, bilseler bile sigarayı bırakmıyorlar, sigara içmezseniz zaten bembeyazım.. Sigara içtikten sonra sararıyorum ve kötü görünüyorum, beni günden güne çürütüyor bu sigara, zararlı maddeleri sayesinde benim hem dış görünüşüme hemde zehiriyle beni bitiriyor.

sigara içen ve içmeyen akciğer
sigara içen ve içmeyen akciğer
2-Akciğerler

Sigara denilen bir zararlı alışkanlık var, tertemiz oksijen varken sabah uyanınca, akşam yatarken benim içimi onun zehirli dumanıyla dolduruyorlar, ilk sigaraya başlandığı zaman belki içmez umuduyla hep bekledim, ama bırakmaktan ziyade gün geçtikçe arttırdı ve şuan ortalama olarak günde 1 paket sigarayı benim içime zehirli dumanını dolduruyor, bu zehirli hava benim duvarlarımı, kanallarımı tıkamakla kalmıyor, aynı zamanda pek çok hastalık kapıda, benim kendimi yenilemem için bu zehirli dumanın içeriye girmemesi gerekiyor, ama daha halen ısrarla günde defalarca bu zehirli havaya beni mecbur bırakıyorlar.

Oksijen tertemiz ne güzel, sigaranın havası içime geldiği zaman herşeyden soğuyorum, hayattan soğuyorum, okadar kötü bir koku ki, gün geçtikçe beni bitiriyor, zehirli olmasından dolayı günden güne beni zehirliyor. Bu şekilde devam ederse ileride işlevimi kaybedebilirim.

sigara içen insan derisi
sigara içen insan derisi
3-Deri

Selam arkadaşlar ben Deri’yim vücudunuzda kıyafet olmadığı zaman bile yani sizin deyiminizle çıplakken bile üstünüzde komple heryerinizde ben varım, sizin her yerinizdeyim heryerinizi kapladım.. Eğer sağlığınıza dikkat ederseniz uzun yıllar sizinle beraber olurum, kırışmam, erken yaşlanmam ancak sigara adında zehirli birşey var hergün buna mağruz kalıyorum, ortalama olarak günde 1 paket sigara içiyorlar ve ben bu durumdan çok rahatsızım.
Sigara benim erkenden kırışmama, sizi yaşlı göstermeme sebep olur, bu da kimsenin istemeyeceği birşeydir diye tahmin ediyorum. Zehirli havasıyla pek çok organa zarar veren sigara bana da çok ciddi şekilde zarar vermektedir. Lütfen artık sigara içmeyin ve beni daha çok kırıştırmayın.

Önceki MakaleAllah’ın “Adil, Rahman ve Rahim” isimlerinin anlamı
Sonraki MakaleDavranışlarımızın melekler tarafından yazılmasının..

3 Yorum Yapıldı

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz