Define İşaretleri ve Anlamları / Hazine Bulma Yöntemleri

3
1954

Etrafımızda gördüğümüz taşlar, büyük kaleler.. Tarih öncesine dayanan tüm belge ve delillerin aslında bir hazine işareti olabileceğini biliyor muydunuz?

Tarih öncesi devirlerde ve yakın geçmişimizde dedelerimizin ninelerimiz dönemlerine ait altın ve değerli eşyaların banka vs. olmadığından yer altına belirli bir yerlere toplu halde değerli eşyalar saklanıyordu, bu işlem savaşlarda yada bir kişinin eşyalarını koruması gibi çeşitli nedenlerden de olabiliyordu.

Tabi bunları unutmamak için bu değerli altınları eşyaları önemli merkezlere saklamak gerekiyordu, dedelerimiz ninelerimiz o şekilde yapmış olmalı ki günümüzde çıkartılan birçok önemli eser altın vb. değerli eşyalar geçmişten günümüze ulaşan avlularda ve değişik bölgelerde çıkması muhtemel olan yerler olduğunu bize kanıtlır.

Define ararken çeşitli ifadeler kullanılır, at nalı işareti, kaplumbağa işareti, değişik anlamlar içeren bu ifadeler defineciler için çok önemlidir.

Definecilikte kaplumbağa işareti-Definede kaplumbağa sembolü
Definecilikte kaplumbağa sembolü ve işareti ile karşılaşanlar kaplumbağa işareti ne anlama gelir diye düşünebilirler. Burada kaplumbağanın başı ve kuyruğu sizlere önemli ip uçları vermektedir. Şayet kaplumbağanın başı ve kuyruğu düz vaziyette ise başın ya da kuyruğun olduğu istikamette definenin yer alması muhtemeldir. Kaplumbağa sağa ya da sola başını çevirmişse ya da kuyruğu sağa sola kaymış vaziyette ise kuyruk ya da kaplumbağa kafasının işaret ettiği yöne gitmek gerekir. Burada ne kadar mesafe gidileceği konusunda kaplumbağa işaretinin yanında rakamlar olabilir.

Gördüğünüz resimde kaplumbağa sembolü, kabuğuna çekilmiş ve kafasını kuyruğunu saklamış pozisyonda ise define tuzağı olduğuna işaret eder. Kaplumbağanın kabuğunun içerisine saklanmış olması define tuzağı ya da definede tehlike manasına gelmektedir.
Şayet kaplumbağanın kafası kesik ise bu durumda define başkaları tarafından daha önceden çıkartılmış anlamı çıkıyor. Kaplumbağanın kabuğu da önemlidir. Bu kabukta bir takım işaretler olabilir. BU işaretler definenin gömülü olduğu tepeyi, ya da çukuru, yolu patikayı anlatıyor olabilir.
definede kalp işareti ve sembolü kalp işaretinin anlamı

Definecilikte kalp işareti çoğu zaman altın sikke veya altından oluşan değerli bir gömü olduğuna işaret etmektedir. Definede kalp işaretleri tek bir parça kalp olabileceği gibi ikiye ayrılmış kalp sembolü şeklinde de olabilmektedir. Definecilikte kalp işareti ve sembolü şu ihtimallerle rastlanabilmektedir:
#1 Definenin yakınlarında aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi kalbin ana gövdesinin üst yuvarlak kısmının bir çizgi ile ayrılmış veya çatlatılarak ayrılmış sembol olarak gösterilebilir. Bu tür işaret görürseniz define gömü civarında ölüm tuzağı olduğundan şüphelenmelisiniz. Özellikle bubi tuzağı benzeri derin çukur tuzakları olması pekala mümkündür.

#2 Definede kalp işaretinin üstünde şimşek veya yıldırım figürüne benzer bir kalp kırığı işareti var ise yönlü bir tuzak ile karşı karşıya olabiliriz demektir. Yıldırımın veya kalbin sivri noktası defineyi de işaret edebilir.
#3 Üç numaralı kalp işareti resmine dikkat ederseniz bu kalbin alt kısmı kalbin ana gövdesinden ayrılmıştır. Bu sadece ileride ölüm tuzakları vardır anlamına gelmez, fakat alt ucunun gösterdiği yönde sadece bu işarete mahsus bir tuzak olduğunu gösterebilir.
#4 Ortadan kırılmış kalp işareti define civarında yarım veya hendek biçiminde bir tuzak olduğuna işaret edebileceği gibi definenin hendek işerisinde gizlenmiş olduğu anlamına da gelebilir. Ayrıca iki parça kalp işareti definenin 2 parça olduğu manasına da gelebilmektedir. Kalplerin arası uzak ise iki ayrı yerde, birbirine yakın çatlak biçimindeki kalp işareti ise yan yana iki gömünün olduğuna işaret eder.
#5 Definede kalp sembolü ise yönü tespit edilmesi zor olan tuzağı gösteren işarettir.
Bazı yabancı yorumcular işaretlerin ve sembollerin sadece bu kalplerin üzerinde olmayacağını, etraflarında da işaretler olabileceğini belirtmişlerdir. Mesela kalbin üst yan taraflarındaki yuvarlak kısımdaki kırığın olduğu yönde başka işaretlerin veya tuzağın olabileceğini söylemişlerdir.
Küçük bir nokta, küçük bir delik bile tuzağın olduğu yönü gösterebilir. Ve aynı zamanda el ile bastırılmış veya üzerine basılmış küçük bir taş bile tuzağı faaliyete geçirebilir. Bu tuzaklarda zehirli hava, su, zehir, zehirli yılanlar veya akrepler olabilir. Bu tuzaklarda büyük uzun bir boşluktan düşebilir veya zehirli hava, zehir, su, v.b. direkt olarak üzerinize gelebilir.
Bu kalpler aynı zamanda haritalar üzerinde de gösterilebilirler. Hazineye yaklaşıldığında onları bekleyen tuzakları haritayı okuyan kişiye anlatır. Tuzaklar gizlenmiş olan girişin 5o metre çevresindeki bir çember çizilerek o çember dahilinde aranmalıdır.

Önceki MakaleZaman ygs Deneme Sınavı 9 Mart çarşamba soruları cevapları indir
Sonraki MakaleHüsnü Mübarek Kimdir Hayatı Biyografisi

3 Yorum Yapıldı

  1. Çok büyük bir yapma kayadan kaplumbağa var ve büyük ve uzun bir kayanin üstüne yapılmış ve sırtında 2 adet yumurta var onlarda büyük ve tılsımlı kayanin yüksekliği 6 ile 8 metre arası kayanin boyu 700 ile 800 metre arası kaplumbaganin boyu kafasından pirimi 7 metre civarı yüksekliği 4 metre civarı

  2. Selam
    Resim semboller ve işaretler ve sizin için Maliyet hazine hazineyi bulmak için bize rehberlik göndermek eğer zahmet etmeyin? Emekleriniz için teşekkür ederiz Shmazyzan

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz