Dişleri Beyazlatma Yöntemleri

0
96

Beyaz dişler için ne yapılmalı.

Bembeyaz dişler ve sağlıklı gülüşler : )) için klasik olacak ama fırçalamak şart.. kimse bir ilaç tavsiye edeceğim ve onu sürünce yada gargara yapınca bembeyaz olacak şeklinde düşünmesin eğerki düşünen varsa kırsın artık o düşüncesini çünkü böyle bir şey mümkün değil mümkün olsa bile kesinlikle sağlıksızdır, en güzeli her gün gece yatmadan önce günde minimum 1 kez fırçalamak olacaktır.

Daha önceden 15 yaşıma kadar dişlerimi fırçalamamış bir kişi olarak, 16 yaşımdan itibaren dişlerimi her gün yatmadan önce düzenli şekilde fırçaladım ve şimdi bembeyaz dişlere sahibim, arkadaşlarım beyazlatıcı mı kullanıyorsun ? sorusunu sıkça soruyor ancak hiçbir madde kullanmıyorum colgate total, ve ara sıra ipana olarak değiştiriyorum diş macunumu ve bir adet diş fırçasından başka hiçbir araç gereç yada madde kullanmadım.

Dişlerinizin sarı olması genetik de olabilir bazı kişiler vardır hergün sabah akşam fırçaladıkları halde beyaz olmayan, yada ayda bir fırçalayan kişilerde ilk fırçalamasında pırıl pırıl dişler olabilir, bu tamamen genetik bir durumdur, bazen dişler ilk fırçalandığında eğer ki uzun zamandır fırçalamıyorsanız diş etleriniz fırça ile bağını kesmiş ise diş fırçasını unutmuş ise , fırçaladığınız zaman diş etlerinizin kenarında kanama meydana gelir, bu hiç hoş bir durum değildir, fırçalama sonrası ağzınızda kan kokusu olur ve oldukça moral bozucu bir durumdur.

İşte uzun süre dişlerinizi fırçalamadığınız için hem dişleriniz sararıyor, hemde kanamaya sebep oluyor, oysa hergün dişleri fırçalanan bir kişide hiçbir şekilde kanama olmaz.

Eğer bunların dışında bir durum ile karşılaşıyorsanız mutlaka bir diş hekimine başvurunuz, dişlerinizi beyazlatmak için diş hekiminizden gerekli yardımı alabilirsiniz.

Önceki Makale2011 En Çok Satan Kitaplar Mayıs Ayı
Sonraki MakaleGerdek gecesinde neler yapılır

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz