Doğal kaynakların bilinçli bir şekilde tüketilmesi için ne yapmalıyız

0
169

Doğal kaynakların bilinçli bir şekilde tüketilmesi için ne yapmalıyız.

Doğal kaynaklarımız canlıların yaşamlarını sürdürebilmeleri için gereklidir. Bu doğal kaynakları bilinçsizce tüketmek, yok etmek, kirletmek aslında canlıların kendi yaşamlarını tehlikeye atmaları anlamına gelir, tabiri caizse bindiğimiz dalı kesmek gibidir.

Canlı türleri arasında doğal kaynakları en çok kirletenler insanlardır, insanlar bilinçsiz bir şekilde hava, su, toprak, madenlerimiz gibi doğal kaynakları bilinçsiz bir şekilde kirletmektedir.

Doğal kaynakların kirletilmesi canlı türlerini tehlikeye atmaktadır, günümüzde pek çok canlı türü hava kirliliği, su kirliliği gibi sebeplerden dolayı yok olma tehlikesi ile karşı karşıyadır.

Hava insanların yaşamlarını sürdürebilmeleri için gereklidir, insanların yanında tüm canlılar için gereklidir hava. Ancak bunu bilinçsizce kirletiyoruz, doğal kaynakların kıymetini bilmeyip üstüne doğayı katlediyoruz.

Suyu, havayı, toprağı ne yazık ki bilinçsiz bir şekilde kirletiyoruz bunun bilincine varmalıyız, doğal kaynakları kirletmek demek daha sağlıksız, hastalıklı nesiller yetiştirmek anlamına gelmektedir. Çünkü yeni nesiller bu toprakta büyüyecek, bu havaya soluyacak, dolayısıyla sağlıksız bir nesil ortaya çıkacak, bunun önüne nekadar erken sürede geçersek bu sıkıntıdan kurtulmak mümkün olabilir.

Önceki MakaleBinalarda enerji performansı yönetmeliği nedir, maddeleri
Sonraki Makale3 teknolojik aracın olumlu olumsuz etkileri, özellikleri

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz